Ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom z Tomic, którzy w pożarze stracili cały dobytek. Wó
Ruszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom z Tomic. Wójt śle podziękowania

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom z Tomic, którzy w pożarze stracili cały dobytek. Wójt gminy Tomice przesłał podziękowania osobom, które uratowały życie poparzonemu mieszkańcowi spalonego mieszkania.

Jak już informowaliśmy, we wtorek (17.06) przed godziną 17:00 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze w jednym z mieszkań domu nauczyciela przy ulicy Floriańskiej w Tomicach. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Tomice i OSP Radocza, policje a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się jedną poszkodowaną od dymu i ognia osobą. Została przetransportowana karetką do wadowickiego szpitala.

Zobacz: Pożar w domu nauczyciela. Interweniowali strażacy, jedna osoba trafiła do szpitala

Podczas tego zdarzenia odwagą wykazał się jeden z mieszkańców gminy, który widząc rozprzestrzeniający się pożar jako pierwszy dopatrzył się zagrożenia i natychmiast zareagował. Powiadomił lokatorów bloku o pożarze i z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuował poparzonego mieszkańca z płonącego mieszkania. Dzięki jego postawie udało się ograniczyć rozmiar zniszczeń.

Pragnę serdecznie Panu podziękować oraz wyrazić wdzięczność za Pana odwagę i obywatelską postawę. Bohaterstwo, jakim się Pan wykazał, ratując mężczyznę z płonącego mieszkania, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Dzięki Pana natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii, której skutkiem mogła być śmierć człowieka. Mam wielką nadzieję, że Pana bohaterstwo, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo odważnie, jak Pan. Obserwując na miejscu zdarzenia działania strażaków, policjantów i pogotowia składam im wyrazy uznania za profesjonalne prowadzenia akcji ratowniczej. Stając w obliczu zagrożenia, po raz kolejny udowodniliście, że zawsze można na Was polegać. Sprawna akcja strażaków z PSP Wadowice oraz OSP Tomice i Radocza zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiadujący z nim budynek szkoły i przedszkola – złożył podziękowania wójt gminy Tomice Witold Grabowski.

W chwili obecnej urząd wspólnie z mieszkańcami bloku czyni starania o jak najszybszy ich powrót do swoich mieszkań.

Tymczasem na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

Fundusze, które uzbieramy dla Paulinki, przekażemy, aby mogła zbudować swój świat na nowo od zera i pomóc w leczeniu męża… – informuje organizator

Każdy, kto chciałby pomóc wpłacając dowolną kwotę, może zrobić to TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Obserwator 2022-06-23 17:43
Gratulacje dla Pana Sebastiana za odwagę.;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.