Nad naszym powiatem przeszła intensywna burza, która na szczęście nie narobiła wielu szkód. Niestet
Nas burza oszczędziła, nasi strażacy pomagają na Podkarpaciu

Nad naszym powiatem przeszła intensywna burza, która na szczęście nie narobiła wielu szkód. Niestety zupełnie inaczej było na Podkarpaciu, gdzie doszło do podtopień i powodzi. W akcjach w tamtym regionie uczestniczą również nasi strażacy.

Jak zapowiadali meteorolodzy, w nocy z piątku (26.06) na sobotę (27.06) nad naszym regionem przeszła intensywna burza. Na szczęście po raz kolejny w ostatnim czasie nie wyrządziła ona większych szkód.

Niestety na Podkarpaciu w kilku powiatach doszło do podtopień i powodzi. Potężna woda zalała domy, ulice, zabierając wszystko, co stanęło jej na drodze. Największe szkody wyrządziła w powiecie przeworskim.

W naszym województwie utworzono Kompanię Powodziowo-Pomową Krakus 2, w skład której wchodzi wiele komend z różnych powiatów, w tym i nasza. Do Przeborska na Podkarpaciu wysłano również naszych strażaków pod dowództwem naszego oficera – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Na Podkarpaciu trwa usuwanie potężnych szkód jakie wyrządziła nawałnica.

Synoptycy ostrzegają, że intensywne opady deszczu oraz burze w naszym regionie mogą występować do niedzieli (28.08).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Nikifor 2020-06-27 19:23
Strasznie to wygląda. Oby ludzie sobie z tym ogromem szkód jak najszybciej poradzili.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.