Po dwóch dniach przerwy, mieszkańcy Radoczy mogą już korzystać z wody w kranach, w któej wykryto po
Dobra wiadomość dla mieszkańców Radoczy. Woda w ich kranach już zdatna do picia

Po dwóch dniach przerwy, mieszkańcy Radoczy mogą już korzystać z wody w kranach, w któej wykryto ponadnormatywną liczbę bakterii grupy coli.

W piątek (26.06) po południu Urząd Gminy w Tomicach poinformował, że decyzją sanepidu  woda w sieci wodociągowej w miejscowości Radocza jest już zdatna do spożycia przez ludzi i spełnia wszystkie wymagania wynikające z obowiązujących przepisów.

W chwili obecnej trwa płukanie sieci przez pracowników Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach. Tym samym możliwy będzie odczuwalny spadek ciśnienia i wyczuwalny zapach środka dezynfekującego – informują urzędnicy z Urzędu Gminy Tomice

Przypomnijmy, że w środę (24.06) wieczorem gmina wydała  komunikat, w którym poinformowała, że woda z kranów w Radoczy nie nadaje się do spożycia przez ludzi. W próbkach wody pobranych w ramach nadzoru sanitarnego stwierdzono ponadnormatywną liczbę bakterii grupy coli.

Wynikłe nieprawidłowości dotyczyły wyłącznie punktowego skażenia fragmentu sieci wodociągowej, najprawdopodobniej z jednego z gospodarstw do sieci dostała się jakaś ilość nieczystości.

Urząd gminy Tomice przypomina, że wylewanie nieczystości z przydomowych oczyszczalni (szamb) na tereny rolne jest prawnie zakazane – dodają urzędnicy w swoim komunikacie wydanym w piątek (26.06).

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 lump 2020-06-26 18:47
to dobrze
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.