W weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się centralne uroczystości związane z obchodami Wniebowzi
Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierowców czekają utrudnienia

W weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się centralne uroczystości związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z udziałem członków episkopatu. Szacuje się, że będzie około 100 tysięcy wiernych. Kierowców jak co roku czeka niestety sporo utrudnień.

W weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się centralne uroczystości związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z udziałem członków episkopatu. Szacuje się, że będzie około 100 tysięcy wiernych. Kierowców jak co roku czeka niestety sporo utrudnień.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach w piątek (16.08) w godzinach od 12:00 do 21:00, w sobotę (17.08) w godzinach od 18:00 do 23:00 oraz niedzielę (18.08) w godzinach od 4:30 do 15:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, w szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 52 i drodze wojewódzkiej 953 które przebiegają w granicach miasta.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek (16.08) i niedzielę (18.08) na trasach Kalwaria Zebrzydowska - Palcza i Kalwaria Zebrzydowska - Bugaj zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwany „Grobkiem”. Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonie parkingów zostaną wystawione patrole policji.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicach i drogach gminnych z uwagi na lokalizację parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in z dróg K-7, K-28, K-44 – informuje Komenda Powiatowe Policji w Wadowicach.

Mundurowi apelują również do wiernych, aby parkowali swoje pojazd w miejscach wskazanych przez funkcjonariuszy policji i służby porządkowe. W pobliżu samego klasztoru nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdem w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy policji, Straży Ochrony Kolei, druhów Straży Pożarnej, kościelnej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na parkingach – dodaje policja.

Zobacz program uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.