Od roku do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który mając ponad 2 promile alkoholu, usi
Pijany kierowca chciał dać policjantom stówę łapówki

Od roku do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który mając ponad 2 promile alkoholu, usiłował wręczyć funkcjonariuszom 100 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

W niedzielę (25.11) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że po terenie gminy Brzeźnica porusza się fiat panda, którego kierujący może być nietrzeźwy.

Na miejsce zostali skierowani policjanci drogówki, którzy ustalili kierującego pojazdem. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Jak się okazało w alkomat "wydmuchał" ponad 2 promile. Ale to nie wszystko...

47-latek próbował nakłonić policjantów by odstąpili od czynności służbowych usiłując wręczyć im korzyść majątkową w postaci pieniędzy (100 złotych). W efekcie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Sprawcy przestępstwa zostały przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 A ja się da 2018-11-28 08:44
Kiedy Wadowicka policja straci oś albo dojdzie do katastrofy na zapadającym się kanale ulicy Lwowskiej przed rondem przy Skawie? :lol:
Cytować
+1 #2 Mariusz 2018-11-28 09:43
Ja nie mam zamiaru tego kolesia za 100 kę utrzymywać 10 lat w więzieniu ! Absurd !
Poza tym pijany to poniekąd niepoczytalny może nie wiedzieć co robi.Bliższa jest mi rzymska zasada " nie ma ofiary nie ma przestępstwa".
Cytować
+2 #3 Misia 2018-11-28 21:28
Cytuję Mariusz:
Ja nie mam zamiaru tego kolesia za 100 kę utrzymywać 10 lat w więzieniu ! Absurd !
Poza tym pijany to poniekąd niepoczytalny może nie wiedzieć co robi.Bliższa jest mi rzymska zasada " nie ma ofiary nie ma przestępstwa".

Masz rację, Mariusz. Policjanci powinni poczekać, aż kogoś zabije. Mądry z ciebie gość.
Cytować
0 #4 Nutria 2018-11-28 22:18
[quote name="Mariusz"] Ja nie mam zamiaru tego kolesia za 100 kę utrzymywać 10 lat w więzieniu ! Absurd !
Poza tym pijany to poniekąd niepoczytalny może nie wiedzieć co robi.Bliższa jest mi rzymska zasada " nie ma ofiary nie ma przestępstwa".[/q
Ten facet jest ofiarą swojej głupoty i pijaństwa. Poza tym stan pojenia alkoholowego nie powoduje niepoczytalnośc i w rozumieniu prawa karnego.
Cytować
0 #5 lol 2018-11-29 06:09
Pijani kierowcy, proste, zabrać prawko i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych,
To samo tyczy sie kierowców pod wpływem narko,
Kara grzywny i do domu,
Zamykać ich głupota,
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.