W weekend zorganizowano już po raz czwarty otwarte gminne Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym "O Puchar Burmis
Kto najlepszy w tenisie ziemnym?

W weekend zorganizowano już po raz czwarty otwarte gminne Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym "O Puchar Burmistrza Wadowic", które rozgrywane były na kortach tenisowych w Parku Miejskim w Wadowicach, Gorzeniu i Jaroszowicach. Kto najlepiej walczy rakietą?

Zawody zostały zorganizowane w trzech kategoriach: Open kobiet, Open mężczyzn i seniorzy powyżej 45 roku życia. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych była bardzo zacięta, a uczestnicy walczyli o każdy punkt z wielkim zapałem i ogromną wolą walki. Łącznie w turnieju brało udział 36 zawodników.

Z trzydniowej rywalizacji w kategorii Open kobiet zwycięsko wyszła Paulina Bąk pokonując w meczu finałowym Małgorzatę Obozę 6:4 i 6:1. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Bednarczyk – Mleczko.

Z kolei w kategorii Open mężczyzn zwycięzcą został Kajetan Kucharczyk pokonując Marcina Bieniek 6:2 i 6:2. Natomiast najwięcej emocji dostarczył mecz, w którym zacięty bój o trzecie miejsce stoczyli Arkadiusz Michniak z Rafałem Mleczko 6:4 i 7:6.  

W kategorii mężczyźni 45 plus mecz finałowy wygrał Wojciech Makuch, który pokonał przeciwnika – Mirosława Bongilaj 6:2 i 6:0. W meczu o trzecie miejsce zdecydowanie zwyciężył Jan Gajczak, pokonując Ryszarda Sajdoka 6:1, 6:1.      

Ogłoszenie zwycięzców poszczególnych kategorii i wręczenie pamiątkowych pucharów oraz dyplomów za zajęcie miejsc od I – III odbyło się podczas uroczystego zakończenia mistrzostw w niedzielę (11.06). Uroczystej dekoracji nagrodzonych dokonał prezes LKS „Olimpia” Chocznia  Daniel Mastek. Fundatorem medali oraz nagród była gmina Wadowice. 

Tegoroczne zmagania w tenisie ziemnym stały się już historią, ale długo będziemy sięgać do nich pamięcią ze względu na fantastycznie przygotowane korty tenisowe oraz wysoki poziom rozgrywek sportowych — mówi nam Daniel Mastek, prezes klubu sportowego Olimpia Chocznia.

Organizator mistrzostw był klub sportowy Olimpia Chocznia, zaś współorganizatorem gmina Wadowice, Paweł Mielec oraz Tomasz Talaga.   

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.