Ponad 130 strażaków, 60 tandemów i 25 sztafet wzięło udział w  zawodach Firefighter Combat Challen
Dwa dni strażackich emocji

Ponad 130 strażaków, 60 tandemów i 25 sztafet wzięło udział w  zawodach Firefighter Combat Challenge, które po raz trzeci odbyły się  na wadowickim rynku. Było na co popatrzeć.

W piątek (9.06) i sobotę (10.06) w Wadowicach odbyła się piąta już edycja ogólnopolskich zawodów strażaków Firefighter Combat Challenge. Na konkurencję składały się elementy mające na celu przedstawienie codziennych zmagań strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawodnicy zmierzyli się więc na czas w formule FCC, w której poszczególne elementy są wykonywane ciągiem bez przerwy. Wbiegali z pakietem węży po 12 metrowej konstrukcji (3 piętro) imitującej klatkę schodową, wciągali na nią węże przy pomocy linki ratowniczej, zbiegali z niej, po czym przesuwali ciężar po specjalnej konstrukcji uderzając ważącym 5 kg młotem. Gasili symulowany pożar a na koniec ewakuowali ważącego 80 kg poszkodowanego. To wszystko w standardowym kombinezonie strażackim ważącym 30 kg. Zawody w realny i atrakcyjny sposób przestawiają elementy pracy strażaka podczas działań gaśniczych.

W tegorocznej edycji w szranki o tytuł najlepszego strażaka stanęło ponad 130 osób, 60 tandemów i 25 sztafet.  Pogoda dopisała, żar lał się z nieba, ale do gorącej atmosfery dzielni strażacy są przecież przyzwyczajeni. W kategorii startów indywidualnych open zwyciężył Daniel Góralczyk z KM Bielsko-Biała. W tandemie open najlepszą okazała się być ekipa Pitbull Team, a w sztafecie górowała reprezentacja z KM PSP Warszawa Team. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Wojciechowska z KM PSP Kraków.

Wyniki zawodów TUTAJ

Zaplanowano również szereg atrakcji towarzyszących zawodom, dzięki którym każdy znalazł coś dla siebie.  Najmłodsi mieli do dyspozycji ściankę wspinaczkową, co 30 minut odbywały się też pokazy gaszenia oleju, demonstracje sprzętu ratowniczego i warsztaty "Poznaj pracę strażaka" a także nauka pierwszej pomocy. Nie zabrakło zajęć w strefie fitness i ciekawych stoisk partnerów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.