W  Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach, popularnym „Mechaniku”  odbył się I Międzyszkolny Marszobi
Kto najlepszy w "Gorzeniadzie"?

W  Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach, popularnym „Mechaniku”  odbył się I Międzyszkolny Marszobieg  „Gorzeniada 2017”. W zawodach wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn z 3 wadowickich szkół średnich.

Celem zorganizowanych w środę (14.06) zawodów była integracja młodzieży z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, popularyzacja biegów na orientację oraz aktywnych form spędzania czasu. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną ale i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnością poruszania się w terenie z mapą — dodaje Bogusława Wiercimak, nauczycielka i wychowawczyni w ZS nr 2 oraz pomysłodawca „Gorzeniady”.

W zawodach wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn  z 3 szkół średnich: ZS nr 1 w Wadowicach ( „Budowlanka”), ZS nr2 w Wadowicach („Gorzeń”) i ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zawody składały się z trzech etapów.

Etap pierwszy polegał na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej , najlepszy wynik w tym etapie osiągnęli uczniowie klasy pierwszej Liceum Policyjnego z Mechanika : Angelika Frączek, Monika Byrgiel i Karol Kondak

Etap drugi odbywał się na Szkolnej Strzelnicy gdzie każdy z uczestników oddawał trzy strzały z broni długiej , w tym etapie najwięcej punktów zdobyli: Jakub Kraus z klasy pierwszej Liceum Policyjnego i Adrian Wójcik z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Etap trzeci polegał na marszobiegu po terenie Goryczkowca  (375 m n.p.m.) popularnie zwanym Dzwonkiem , drużyny musiały pokonać wyznaczoną trasę w limicie czasu, odnaleźć punkty kontrolne w odpowiedniej kolejności i wypełnić różnorakie zadania m.in. praktycznie udzielić pomocy poszkodowanemu pozorantowi, przebiec kopertę w masce przeciwgazowej, poszukać złota w piasku czy odbyć bieg na trzyosobowych nartach.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Patrycja Pochopień, Kinga Szwajcowska i Jakub Krauszdobywając 172 punkty z Liceum Policyjnego z Gorzenia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.