Pochodzący z Bielska-Białej Tomasz Klisz, aktualnie mieszkaniec Wadowic zajął pierwsze miejsce w mara
Tomasz Klisz pierwszy w Biegu Chudego Wawrzyńca

Pochodzący z Bielska-Białej Tomasz Klisz, aktualnie mieszkaniec Wadowic zajął pierwsze miejsce w maratonie Bieg Chudego Wawrzyńca. W zawodach startowało ponad 500 zawodników.

W sobotę (10.08) w Rajczy-Ujsoły koło Żywca odbyła się kolejna edycja maratonu Bieg Chudego Wawrzyńca na dystansach 50 i 80 km. W biegu wystartowało ponad 500 zawodników. W zawodach tych można było zdobyć punkty do jednego z najtrudniejszych biegów terenowych na Świecie Ultra Trail du Mont Blanc (166 km!). Pierwsze miejsce na dystansie 50 km z wynikiem 4:54:17 zajął mieszkaniec Wadowic Tomasz Klisz.

"Trasa była bardzo wymagająca nie tylko ze względu na górzysty teren ale ze względu na pogodę: było po burzy, trasa była bardzo śliska i bardzo niebezpieczna na zbiegach" - mówi nam Tomasz Klisz.

Pochodzący z Bielska-Białej Tomasz Klisz specjalizuje się w biegach górskich oraz biegach po schodach. Co ciekawe, pierwsze kroki w bieganiu stawiał na Biegu Powsinogi w Wadowicach. W 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu po schodach w Katowicach w budynku Altus. Były to pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Tomasz Klisz zdobył również II miejsce w tegorocznym III Biegu Śladami bł. Jana Pawła II.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 TieM 2013-08-16 07:47
warto zauważyć, że lokalnie biegacze z klubu Endorfiny Wadowice:
Mariusz Ciapa i Dariusz Świda również ukończyli ten bieg!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.