PierwszÄ™ edycjÄ™ piÅ‚karskiego turnieju "CheÅ‚m Cup" po zaciÄ™tej walce wygraÅ‚a drużyna gospodarzy: mÅ
Chełm Cup wygrali gospodarze

Pierwszę edycję piłkarskiego turnieju "Chełm Cup" po zaciętej walce wygrała drużyna gospodarzy: młodzi zawodnicy LKS Chełm Stryszów zmierzyli się w emocjonującym finale z drużyną MKS Skawa Wadowice.

W niedzielę (11.08) w Stryszowie odbyła się pierwsza edycja piłkarskiego turnieju "Chełm Cup". Turniej organizowany był w ramach 65-lecia klubu LKS Chełm Stryszów. W tym roku w ramach turnieju zagrały zespoły Juniorów Młodszych czyli rocznik 97 i młodsi. W turnieju uczestniczyły 4 zespoły, a każdy z nich reprezentował inną gminę MKS Skawa Wadowice, MKS Kalwarianka, Kalwaria Zebrzydowska, LKS Błyskawica Marcówka i LKS Chełm Stryszów.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się drużyny LKS Chełm Stryszów oraz LKS Błyskawica Marcówka. Spotkanie po 90 minutach zakończyło się wynikiem 1-1. Po regulaminowym czasie gry następował od razu konkurs rzutów karnych. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Chełmu Stryszów wygrywając 3-2. Bohaterami tego meczu byli zdecydowanie bramkarze którzy świetnie spisywali się w bramce. Bramkarz Stryszowa wybronił dwie jedenastki w świetnym stylu. Bramkarz Błyskawicy zdołał raz zatrzymać strzał przeciwnika. w Ostatniej serii rzutów karnych zawodnik błyskawicy przestrzelił wysoko ponad poprzeczką i to LKS Chełm Stryszów dostał się do wielkiego finału.

W drugim spotkaniu półfinałowym zmierzyły się dwie solidne ekipy reprezentujące, mianowicie MKS Skawa Wadowice oraz MKS Kalwarianka. W tym spotkaniu górą okazali się zawodnicy z Wadowic którzy dynamicznymi akcjami nękali obronę Kalwarianki i po zaciętym meczu wygrali 3-1. Zawodnicy Kalwarianki musieli pogodzić sie z porażką i zmobilizować się na mecz o 3 miejsce.

W spotkaniu o miejsce na podium zmierzyły się ekipy MKS Kalwarianka oraz LKS Błyskawica Marcówka. W pierwszej części spotkania zdecydowanie prym wiedli zawodnicy z Kalwarii którzy podrażnieni przegraną w półfinale, pokazali z goła odmienny styl gry i przeważali nad rywalem w prawie każdym aspekcie gry. Najlepszym tego odzwierciedleniem jest wynik 3-0 do połowy meczu. W drugiej odsłonie nastąpiło przebudzenie zespołu Błyskawicy Marcówka i oba zespołu pokazały że potrafią strzelać: 4-0 dla Kalwarianki a chwilę później dwa trafienia zanotowali zawodnicy Marcówki, co zakończyło się wynikiem 4-2. Ale to nie koniec emocji: na 4 minuty przed końcem spotkania wynik meczu zakończył się 5-2 dla Kalwarianki.

W finale rozgrywek spotkały się LKS Chełm Stryszów oraz MKS Skawa Wadowice. Dwie zwycięskie drużyny z półfinałów miały wielką ochotę na zapisanie sie w historii nowo powstałego turnieju w Stryszowie jako jego pierwsi zwycięscy. W pierwszej części spotkania nieco lepiej prezentowali się juniorzy Skawy, mieli oni więcej klarownych sytuacji jednak po żadnej z nich nie padł gol.

Zespół Chełmu starał się wciągać rywali na swoją połowę boiska co często kończyło się szybkim podaniem na skrzydło i kontratakami. Mimo wielu okazji żadna z ekip nie potrafiła wyjść na prowadzenie i na przerwę schodzili z wynikiem 0-0. Na początku drugiej tercji szybko do głosu doszła Skawa która rozpoczęła szaleńczy atak na bramkę gospodarzy turnieju. Ciągłe akcje raz lewą raz prawą strona boiska, musiały w końcu przynieść efekty w postaci gola. Swoją ekipę na prowadzenie wyprowadził Jakub Skrzyński. Stryszowianie odpowiedzieli kilkoma roszadami w składzie i zmiana ustawienia na bardziej ofensywny. Po niespełna 8 minutach to gospodarze turnieju a wraz z nimi kibice cieszyli sie z bramki wyrównującej której strzelcem został Michał Franik. Jak sie później okazało wynik 1-1 utrzymał się do końca spotkania i po raz kolejny o losach zwycięstwa musiały decydować rzuty karne. W serii rzutów karnych po raz kolejny lepsi od rywali okazali się zawodnicy stryszowskiego Chełmu, którzy dzięki pewnym strzałom a przede wszystkim udanej obronie bramkarza w 4 serii rzutów karnych, sięgnęli po zwycięstwo.

Zwycięzcom pierwszej edycji turnieju "Chełm Cup" okazali się gospodarze wydarzenia czyli młodzi zawodnicy LKS Chełm Stryszów, którzy otrzymali okazały puchar. Wszystkie zespoły otrzymały także pamiątkowe puchary za udział i zajęte miejsce w imprezie, natomiast zespołu które uplasowały się na podium otrzymały dodatkowo, zaproszenia do restauracji Ogrodowa w Wadowicach, na spotkania integracyjne zespołów.

Organizatorzy turnieju wręczyli także nagrodę specjalna dla króla strzelców turnieju, a został nim zawodnik MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Tomasz Trzebuniak który zdobył 3 bramki. Po wręczeniu nagród zawodnicy usiedli do wspólnego poczęstunku zapewnionego przez organizatorów.

Miło nam poinformować, że portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.