Siatkarze Skawy  po raz pierwszy w historii wygrali I ligę małopolską i pojechali na baraże.
Siatkarze Skawy bez awansu ale zadowoleni

Siatkarze Skawy  po raz pierwszy w historii wygrali I ligę małopolską i pojechali na baraże.

Siatkarze MKS Skawy Wadowice ostatni weekend spędzili w Lublinie na półfinałowym turnieju barażowym o wejście do 2 ligi. W trzy dni rozegrali trzy mecze. Niestety ostatecznie zajęli trzecie miejsce w tabeli i nie awansowali do turnieju finałowego.

ProcArte Sport CK Kielce – MKS Skawa Wadowice 3-2 23:25, 35:33, 14:25, 25:21, 16:14
SST Lubcza Racławówka – MKS Skawa Wadowice 2-3 21:25, 17:25, 26:24, 25:12, 13:15
AKS Karol KUL – MKS Skawa Wadowice 3-0 24:26, 23:25, 23:25

Turniej stał na wysokim poziomie, wszystkie drużyny prezentowały podobny poziom. Zabrakło nam chłodnej głowy w końcówkach setów i troszeczkę szczęścia. Kończymy nasz siatkarski sezon, pierwszy raz w historii wygraliśmy 1 ligę małopolską i pojechaliśmy na baraże. Chcemy utrzymać ten skład na przyszły sezon i od października znowu wracamy na siatkarskie parkiety. Dziękujemy kibicom, sponsorom za całoroczne wsparcie – mówi  kierownik drużyny  Sebastian Mlak.

„To niewątpliwie ciężka porażka dla nas cele mieliśmy inne, ale równocześnie ogromna lekcja i doświadczenie dla drużyny. Niezależnie od rezultatu, walka do ostatniej piłki i dobra postawa całego zespołu są godne podziwu. Pierwsze baraże w historii klubu to waż ny krok naprzód, który na pewno posłuż y nam do dalszego rozwoju i wzrostu morali drużyny. Dziękujemy kibicom i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Za rok wrócimy silniejsi i gotowi na kolejne wyzwania. Trzymajcie się! – komentuje z kolei  grający trener Dawid Banaś.

 

Skład drużyny siatkarzy w całym sezonie to: Dawid Banaś, Konrad Palkij, Michał Dykas, Igor Michalski, Konrad Banaś, Dominik Mreńca, Michał Romański, Gracjan Niedziela, Rafał Poprawa, Sebastian Mlak, Grzegorz Góra, Filip Pająk, Jacek Buda, Michał Błazenek, Paweł Stygar, Sławomir Paleczny, Maciej Boroń.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.