Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota zaprasza na V edycję biegu terenowego Krzemionka Cross. Do wyb
Krzemionka Cross. W tym roku trzy trasy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota zaprasza na V edycję biegu terenowego Krzemionka Cross. Do wyboru są tym razem trzy trasy. To dobra okazja podszlifować sportową formę. Zapisy już trwają.

Krzemionka Cross to bieg terenowy organizowany od kilku lat przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota. Bieg odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. W tym roku organizatorzy chcą zaproponować 3 dystanse: 5, 11 i 21 kilometrów.

Pierwszy dystans to trasa poprowadzona w 90% po asfalcie. Suma przewyższeń to 120 metrów. Idealna dla wszystkich początkujących biegaczy. Wariant 11 kilometrów to połączenie pierwszej trasy z zeszłorocznym 8 kilometrów czyli trochę asfaltu, a później las i leśne stawki. Suma przewyższeń to 350 metrów. Na tym dystansie przewidziano dodatkową kategorię dla sześcionogów. Trzeci wariant, to półmaraton górski z sumą przewyższeń 720 metrów. Planowana trasa pozostaje identyczna jak w zeszłym roku.

Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej przygotowano puchary. Zwycięzcy w każdej z 4 kategorii wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.

Zapisy na bieg TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.