Blisko setka rowerzystów wzięło udział w XXII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowany przez Ognisko
XXII. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Blisko setka rowerzystów wzięło udział w XXII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowany przez Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach. Licząca 30 kilometrów nie była wymagająca, pogoda i towarzystwo dopisały, czego chcieć więcej?

W sobotę (20.05) już po raz 22. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Ognisko TKKF "Leskowiec" przy współpracy gminy Wadowice. Co roku przyciąga sporą liczbę uczestników, często całych rodzin. Tu nie chodzi przecież o wyciskanie rekordów czy rywalizację na Stravie ale o integrację i miłe, wspólne spędzenie czasu.

Nie inaczej było i tym razem, bo przed godziną 9:00 na parkingu pod Spółdzielnią Mieszkaniową w Wadowicach, gdzie tradycyjnie już odbywa się start rajdu, pojawiło się blisko setka  rowerzystów przywitanych charakterystycznym głosem  Haliny Kulbackiej.

Trasa rajdu, licząca 30 kilometrów, nie była wymagająca, pogoda i towarzystwo dopisały więc czego chcieć więcej? Warto dodać, że przebiegała po części po coraz liczniej powstających dedykowanych drogach dla rowerów. Jak zwykle była podzielona na dwa etapy. Półmetek tym razem odbył się w Choczni dzięki gościnności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Nie zabrakło punktu żywieniowego w wykonaniu Pasieki Lysoń, Galicjanki i Tłoczni Choczni, pokazów artystycznych, gier i zabaw organizowanych przez harcerzy i wozu strażackiego OSP Chocznia, który cieszył się sporym powodzeniem najmłodszych.

Po przerwie rowerzyści udali się w dalszą drogę. Na mecie w Zespole Szkół im. 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej w Jaroszowicach odbył się piknik, również z występami artystycznymi i innymi atrakcjami z duchem hasła "Ruch, radość, rodzina".

 

Nagrodę za najliczniejszą rodzinną grupę odebrała rodzina Kolasów. Najmłodszym uczestnikiem był Jakub Lukaj, najstarszym (73 lata!) przedstawiciel rodu Kolasów. Nie zabrakło też nagród za slalom i loterii.

Rajd zabezpieczała wadowicka Straż Miejska, strażacy z OSP Chocznia i sympatyczni policjanci w radiowozie z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, którzy sprawnie zapewniali bezpieczny przejazd jadąc na czele przejazdu. Co cieszy, mimo utrudnień, napotkani kierowcy tradycyjnie już z sympatią machali do uczestników rajdu. Nie zabrakło też ambulansu, który zamykał peleton oraz wsparcia technicznego Adama Kwarciaka (Adampol), który od lat wspiera cyklistów, których zawiodą ich maszyny na trasie.

Miło nam poinformować, że jak co roku, portal WadowiceOnline.pl z prawdziwą przyjemnością objął patronem medialnym imprezę.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Małgorzata Jura)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-5 #1 Janusz 2023-05-20 21:14
wszystko dobrze tylko nie jest to rajd tylko wycieczka i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek wysiłkiem ,, po prostu dupajaś ,,, pozdrawiam ,,,
Cytować
+3 #2 Gość 2023-05-21 17:40
Cytuję Janusz:
wszystko dobrze tylko nie jest to rajd tylko wycieczka i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek wysiłkiem ,, po prostu dupajaś ,,, pozdrawiam ,,,

Panie Januszu, to Pan pewnie wybrał ten 200 km rajd...szacun
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.