Kilkudziesięciu kolarzy wzięło udział w 200 kilometrowym rajdzie rowerowym po Małopolsce ze startem
Ponad 200 kilometrowy rowerowy rajd z Wadowic po Małopolsce. Kto okazał się najszybszy?

Kilkudziesięciu kolarzy wzięło udział w 200 kilometrowym rajdzie rowerowym po Małopolsce ze startem i metą w Wadowicach, będącym jednocześnie imprezą kwalifikacyjną do zawodów Paryż-Brest-Paryż. Kto okazał się najszybszy?

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz KS Aquila Wadowice w sobotę (20.05) zorganizował ponad 200-kilometrowy rajd rowerowy - brevet, będący jednocześnie imprezą kwalifikacyjną do zawodów Paryż-Brest-Paryż.

Trasa wyścigu buła mocno malownicza, start odbył się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach, Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorona-Sułkowice-Myślenice-Gdów-Niegowić-Chorągwica-Świątniki Górne-Mogilany-Skawina-Łączany-Mętków-Zator z metą na stadionie MKS Skawa Wadowice. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników.


 

Suma przewyższeń wyniosła 2300 metrów, limit czasu jaki mieli uczestnicy to 13,5 godziny. Zawody posiadają homologację (są uznawana przez ACP, wyniki są rejestrowane, a uczestnik otrzymuje identyfikator potwierdzający, co umożliwia uczestnictwo w tzw. super brevetach na dystansie 1000 km+).

Najszybszy okazał się Michał Jakubiec, który na mecie na stadionie Skawy pojawił się po 7 godzinach i 2 minutach. Drugi był Paweł Mamcarczyk z czasem 7 godzin 34 minut, trzecie miejsce zajęli Bartosz Pojnar i Leszek Kozioł z czasem 7 godzin 53 minuty.

Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.