Wadowice, Inwałd, Jaroszowice to właśnie w tych trzech miejscowościach biegacze spotkają się do pie
Beskidzka Trójka. Biegi wadowickie w nowej formie!

Wadowice, Inwałd, Jaroszowice to właśnie w tych trzech miejscowościach biegacze spotkają się do pierwszej edycji Beskidzkiej Trójki. W każdej z lokalizacji będą urokliwe trasy, słynne kremówki na mecie oraz medale, których będzie trzy do zdobycia i połączenia  w jedną - spójną opowieść.

Pierwszą imprezą cyklu będzie już V edycja Biegu Wadowickiego, który cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy. Tak jak w latach poprzednich do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa asfaltowa, która zapewnia niezapomniane wrażenia. Zawody zaplanowane są na 19 maja. Start i meta tradycyjnie na rynku w samym centrum Wadowic.
 
Dwa miesiące później rozpoczynają się Wadowickie Biegi Górskie (kiedyś Wadowicki Półmaraton Górski), które rozegrane zostaną na 3 dystansach. Do wyboru będzie trasa 12 kilometrowa, półmaraton, a także maraton po malowniczych trasach Beskidu Małego z metą przy hotelu Młyn Jacka w Wadowicach. 14 lipca to święto biegów górskich, w którym każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie, zarówno początkujący biegacz, jak i doświadczony „ultra”.
 
Na koniec cyklu, nowa impreza biegowa - Park Hotel Łysoń Inwałd Półmaraton. Zawody odbędą się 17 listopada, co dla niektórych będzie idealnym momentem na zakończenie sezonu lub wręcz przeciwnie, na jego rozpoczęcie. Trasa jest niezwykle urokliwa, bo przebiega po drogach asfaltowych z górskimi widokami. Zarówno miejsce startu i meta zlokalizowane są przy Parku Hotel Łysoń w Inwałdzie. W programie imprezy przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych.
 
Największym wyzwaniem Beskidzkiej Trójki będzie oczywiście ukończenie wszystkich trzech biegów. Na mecie każdego z nich uczestnik otrzyma medal, który łączy się ze wszystkimi medalami z cyklu, stanowiąc niepowtarzalną historię w formie układanki.

Dlaczego warto wystartować w cyklu Beskidzka Trójka? Cykl zawodów biegowych daje możliwość sprawdzenia się na różnych dystansach, a także utrzymania motywacji przez cały rok. Beskidzka Trójka to jedyny cykl w Polsce, gdzie po przekroczeniu linii mety każdy biegacz otrzyma słynną kremówkę. Dodatkowo na jego szyi zawiśnie odlewany medal, który stworzy niepowtarzalną pamiątkę po uzbieraniu całej kolekcji – informują nas organizatorzy.

Zapisy do V edycji Biegu Wadowickiego już ruszyły i na listach startowych liczba uczestników stale rośnie. W najbliższych tygodniach ruszą zapisy do Wadowickich Biegów Górskich oraz PHŁ Inwałd Półmaraton.
 
Więcej szczegółów na  stronie beskidzkatrojka.pl.
 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Allbag 2019-02-28 14:32
TEAM ALLPRINTS - w tym roku też się pojawimy :)
Cytować
0 #2 Galanomim 2019-03-17 14:46
Cytuję Allbag:
TEAM ALLPRINTS - w tym roku też się pojawimy :)

Byliście we wcześniejszych edycjach? Wow!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.