W środę (27.02) w Urzędzie Gminy Wieprz wójt Małgorzata Chrapek  wręczyła uczniom oraz ich rodzic
W Wieprzu wręczono stypendia młodym sportowcom

W środę (27.02) w Urzędzie Gminy Wieprz wójt Małgorzata Chrapek  wręczyła uczniom oraz ich rodzicom umowy w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Stypendia przyznane zostały w 5 kategoriach: karate, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, pole dance - pole sport oraz piłka nożna. Nagrodzonych zostało 7 uczniów. Trzech spośród nich otrzymywać będzie miesięcznie wsparcie z budżetu gminy Wieprz w kwocie 300,00 zł., pozostałe osoby wsparcie w kwocie 150 zł. miesięcznie. Warunkiem uzyskania pomocy było:

- zajęcie co najmniej 3 miejsca w współzawodnictwie sportowym rangi wojewódzkiej lub
- zajęcie co najmniej 5 miejsca w mistrzostwach Polski lub
- zakwalifikowanie się do udziału w mistrzostwach świata lub Europy, lub
- zakwalifikowanie się do udziału w igrzyskach olimpijskich, lub
- zajęcie medalowego miejsca w innych międzynarodowych zawodach sportowych, w których brali udział zawodnicy z co najmniej 5 krajów.

W trakcie uroczystości młodzież miała okazję przedstawić swoje dokonania oraz opowiedzieć o początkach przygody ze sportem. Pierwszy kontakt ze swoją dyscypliną był bardzo różny. Inspiracja dziadka, zachęta rodziców czy też dokonania zawodowych sportowców, skłoniły nagrodzonych do udziału w pierwszym treningu, a potem … to już ciężka praca połączona ze satysfakcją z osiąganych wyników.

Przy okazji luźnej rozmowy potwierdziła się reguła o której wiadomo nie od dziś. Wysokie wyniki sportowe okupione są wielogodzinnymi i regularnymi treningami – nawet kilka razy w tygodniu. Zdobycie medalu lub powołanie do reprezentacji  kraju jest jednak dla nich największą nagrodą.

W trakcie spotkania wójt pogratulowała nagrodzonym tak wysokich wyników, natomiast rodzicom podziękowała za wsparcie i wyrzeczenia z tym związanie. Częste dojazdy na treningi są nie tylko czasochłonne, ale również kosztochłonne.

Na zakończenie, uczniowie poproszeni zostali o to, aby wzorując się na najlepszych sportowcach, pamiętali o dwóch ważnych rzeczach. Pierwsza to pamięć o swoich „małych ojczyznach” z których się wywodzą. Druga to, że tylko dzięki systematycznej nauce można zdobyć swobodę wypowiedzi oraz znajomość języków obcych, które są ważne podczas reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej” – poinformował nas Artur Penkala, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Rozwoju Gminy Wieprz.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 MZ 2019-02-28 12:13
Gratulacje
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.