Radni Rady Miejskiej w Andrychowie zdecydowali, że w mieście nad Wieprzówką nie zostanie jednak powo
W Andrychowie nie będzie jednak MOSKiT-u

Radni Rady Miejskiej w Andrychowie zdecydowali, że w mieście nad Wieprzówką nie zostanie jednak powołany Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, który miał mieć wiele zadań, ale przede wszystkim miał być gospodarzem wszystkich gminnych obiektów sportowych.

W czwartek (28.02) Rada Miejska w Andrychowie pochyliła się nad powołaniem Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki, który miał mieć wiele zadań, ale przede wszystkim miał być gospodarzem wszystkich gminnych obiektów sportowych. Po gorącej dyskusji, w wyniku głosowania 10 radnych było za, 10 przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. MOSKiT nie został zatem utworzony.

Podczas  sesji  radni niemal jednogłośnie przegłosowali za to uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Sportu w gminie Andrychów.

Przypomnijmy, że MOSKiT  miał zacząć swoją działalność już od 1 maja tego roku. Mieli  tam pracować urzędnicy z Wydziału turystyki, sportu i kultury andrychowskiego magistratu a także pracownicy nowo powstałej pływalni, w sumie ponad 50 osób.

Celem działalności MISKiT miała być organizacja, upowszechnianie i dbanie o rozwój sportu, kultury i turystyki wśród mieszkańców gminy Andrychów, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, współtworzenie warunków dla działań zmierzających do rozwoju sportu, kultury i turystyki, współpraca z innymi podmiotami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi realizującymi zadania z zakresu sportu, kultury i turystyki oraz budowa pozytywnego wizerunku gminy Andrychów na terenie kraju i za granicą.

Do zadań MOSKiT według założeń miało też należeć zarządzanie i administrowanie obiektami i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz prowadzenie w nich działalności sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej i zagospodarowanie obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych w potrzebne urządzenia oraz konserwacja tych obiektów.

Pracownicy MOSKiT-u mieli też zajmować organizacją imprez, upowszechnianiem i rozwojem sportu, kultury fizycznej, turystki i rekreacji na terenie całej gminy Andrychów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.