Poprawia pamięć, kreatywność i poziom inteligencji – nie są to właściwości żadnego cudownego l
Julka, Bartek, Przemek i Kuba nowymi „Królami Powiatu”

Poprawia pamięć, kreatywność i poziom inteligencji – nie są to właściwości żadnego cudownego leku, a… gry w szachy. Dowodem na skuteczność tego „lekarstwa” są tegoroczne wyniki mistrzostw powiatu w szachach. Wygrała je szkoła, która osiąga najlepsze wyniki matur w powiecie.

Szachy to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych na świecie. Przed wiekami uprawiali ją nawet królowie, aby ćwiczyć umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem „Królami Powiatu” w szachach zostali uczniowie wadowickiego „Gimpla” (I LO). Radość była tym większa, że LO w Wadowicach było gospodarzem tegorocznej rywalizacji.

Drugie miejsce również zajął „Ogólniak”, tyle że ten z Andrychowa (I LO), a na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie wadowickiego „Tischnera” (CKZiU Nr 1).

„W rywalizacji w szachach nie ma podziału na dziewczyny i chłopców. Drużyna składa się z czterech osób, przy czym w każdej z nich musi być przynajmniej jedna dziewczyna – mówi nam koordynator ds. sportu w powiecie wadowickim Jan Szewczyk.

Zwycięski zespół „Gimpla” wystartował w składzie: Julia Włosiak , Bartłomiej Gibas , Przemysław Trąbka oraz Jakub Wasztyl. Cała czwórka będzie nas reprezentować w finale wojewódzkim.

Zawody zostały zorganizowane przez powiat wadowicki, a fundatorem pucharów i dyplomów dla trzech najlepszych szkół w każdej kategorii był Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Wyniki końcowe :
1. I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach – awans do Finału Wojewódzkiego.
2. I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3. Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego NR 1 w Wadowicach
4. Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego NR 2 w Wadowicach
5. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
6. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Sędzia zawodów: Adam Madej
 

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.