W Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XVI Halowe Mistrzostwa
Spisali się medal a nawet na dwa

W Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XVI Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych. PKS św. Józef jako gospodarz spisał się doskonale, zdobył dwa srebrne medale.

Zawodnicy PKS św. Józef zdobyli w ubiegłym roku Mistrzostwo Małopolski w dwóch kategoriach wiekowych "Orlik” i "Żak". W tym roku  byli gospodarzami i obrońcami mistrzowskich tytułów,  wypadli doskonale zajmując dwa drugie miejsca, ich trenerami są Przemysław Opyrchał i Artur Mazuga.

Do udziału w tym cyklicznym turnieju każdego roku zapraszane są najlepsze parafialne kluby sportowe z województwa Małopolskiego, do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechało łącznie 11 drużyn.

W XVI Halowych Mistrzostwach Małopolski Parafialnych Klubów Sportowych w kategorii Żak  Mistrzostwo zdobyli zawodnicy z PKS Milenium Skawina, Wicemistrzostwo przypadło gospodarzom PKS św. Józef, a trzecie SPKS Św. Jakub Więcławice.

W kategorii Orlik Mistrzostwo wywalczył PKS Św. Jadwiga Kraków, drugie miejsce zajął  PKS Św. Józef Kalwaria, a trzecie miejsce UKS im. Św. Rodziny Kraków.

Głównym organizatorem turnieju był  Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" w Kalwarii Zebrzydowskiej, patronat honorowy nad mistrzostwami objął burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej   Augustyn Ormanty.

Warto w tym miejscu też dodać, że młodzi zawodnicy z PKS św. Józef w piłce nożnej w kategorii "Żak" i "Orlik" zaliczani są do najlepszych drużyn w Małopolsce wśród parafialnych klubów sportowych.
 
Wyniki - XVI Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych:

Grupa Żak:
1 miejsce PKS Milenium Skawina
2 miejsce PKS Św. Józef Kalwaria
3 miejsce SPKS Św. Jakub Więcławice
4 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka
5 miejsce PKS Św. Jadwiga Kraków
 
Grupa Orlik:
1 miejsce PKS Św. Jadwiga Kraków
2 miejsce PKS Św. Józef Kalwaria
3 miejsce UKS im. Św. Rodziny Kraków
4 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka
5 miejsce SPKS Św. Jakub Więcławice
6 miejsce PKS Milenium Skawina

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Obserwator 2017-11-21 22:10
A co Wadowickiej "Karolek" już się rozległą.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.