Przez powiat wadowicki i Wadowice przejechali kolarze startujący w 74. Tour de Pologne, największej i n
Przez Wadowice przejechali kolarze 74. Tour de Pologne

Przez powiat wadowicki i Wadowice przejechali kolarze startujący w 74. Tour de Pologne, największej i najbardziej prestiżowej cyklicznie organizowanej imprezy sportowej w Polsce. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

To spore sportowe wydarzenie. W sobotę (29.07) przez powiat wadowicki przejechali kolarze startujący w 74. Tour de Pologne. Pogoda dopisała i wzdłuż  całej trasy, która wiodła tym razem w kierunku odwrotnym niż w poprzednich latach ustawiło się sporo kibiców, którzy dopingowali sportowców.

Kolarze pojechali tym razem drogą krajową nr 52 od Brodów, przez Izdebnik, Kalwarię Zebrzydowską, by po godzinie 15:00 przejechać przez Wadowice i rynek a potem dalej ulicą Gimnazjalną i krajówką nr 28 w stronę Tomic, Witanowic, Woźnik, Bachowic, Spytkowic na drogę krajową nr 44 przez Łączany do Krakowa.
 
Tuż przed przejazdem peletonu z samochodów reklamowych rozdawano gadżety, robiono sobie też zdjęcia. Tym razem niestety Wadowic nie odwiedził legendarny Czesław Lang, który przez wiele lat swej zawodowej kariery ścigał się we Włoszech i od lat jest organizatorem tego prestiżowego wyścigu.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 rover 2017-07-30 11:47
Najlepsza droge mieli przez Rynek wadowicki - nie zapomną do śmierci !!
Cytować
+3 #2 Ivan 2017-07-30 17:44
Cytuję rover:
Najlepsza droge mieli przez Rynek wadowicki - nie zapomną do śmierci !!


To był odcinek górski :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.