To będzie ponownie wielkie święto dla całej Małopolski. Kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne ponowni
Tour de Pologne znowu przejedzie przez Kalwarię i Wadowice!

To będzie ponownie wielkie święto dla całej Małopolski. Kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne ponownie przejadą przez nasz region, 29 lipca odwiedzą też m.in. Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice.

Trwają przygotowania do  naszego narodowego wyścigu 74. Tour de Pologne UCI Word Tour, planowanego w dniach 29 lipca - 4 sierpnia. W sobotę (29.07) kolarze przejadą przez powiat wadowicki podczas liczącego 136 kilometrów I etapu z Krakowa do Krakowa, tym razem w kierunku odwrotnym, niż znaliśmy z lat poprzednich. Około godziny 14:30 pojawią się w Brodach, potem w Izdebniku i Kalwarii Zebrzydowskiej, by drogą krajową nr 52 około godziny  14:57 przejechać przez wadowicki rynek i dalej ulicą Gimnazjana i krajówką nr 28 w stronę Tomic, Witanowic, Woźnik, Bachowic, Spytkowic na drogę krajową nr 44 przez Łączany do Krakowa.

Czesław Lang, który przez wiele lat swej zawodowej kariery ścigał się we Włoszech, darzy niezwykłym, sentymentem postać św. Jana Pawła II i wszystkie miejsca z nim związane. Stąd pewnie dlatego na trasie wyścigu ponownie pojawiły się Wadowice.

Ostatni raz  Tour de Pologne  przebiegał przez powiat wadowicki w ubiegłym roku. 14 lipca 2016 kolarze przejechali drogą krajową nr 28 od Zatora przez Radoczę, Tomice, Wadowice i droga krajową nr 52 przez Barwałd Dolny, Barwałd Górny, Kalwarię Zebrzydowską i dalej przez Sułkowice do Myślenic i Nowego Sącza. Z tej okazji wzdłuż całej trasy ustawiło się sporo kibiców i gapiów.

Najciekawszym momentem przejazdu liczącego 240 kilometrów trzeciego etapu z Zawiercia do Nowego Sącza  był chyba odcinek wadowicki, w którym czołówka krajowych i zagranicznych zawodników po godzinie 14:20 walczyła o punkty Lotnej Premii Lotto. Kamil Gradek wygrał lotny finisz w Wadowicach, drugi był Matej Mohoric, zaś trzeci Siergiej Nikolaev. Peleton miał ponad sześć minut straty do uciekających.

Tuż przed przejazdem peletonu rozdawano gadżety, czy robiono sobie zdjęcia. Można było też uścisnąć dłoń i zamienić kilka słów z legendarnym Czesławem Langiem, który przez wiele lat swej zawodowej kariery ścigał się we Włoszech i od lat jest organizatorem tego prestiżowego wyścigu. Z okazji 73. Tour de Pologne, Urząd Miejski w Wadowicach przygotował sporo atrakcji: rowerki do spinningu, fotościankę, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie a także pokaz umiejętności rowerowych Team Aquila.

Tak wyglądał 73. Tour de Pologne w Wadowicach:

 

AKTUALIZACJA (PONIEDZIAŁEK, 24 LIPCA 2017 2017 14:05)

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik, Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-13 #1 Mr.pepper 2017-04-10 13:01
I znowu całe miasto będzie stało :/
Cytować
+23 #2 Ivan 2017-04-10 13:22
Cytuję Mr.pepper:
I znowu całe miasto będzie stało :/


Przynieś krzesła, może ktoś usiądzie i nie będzie miasto stało :P hehehe
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.