Na wadowickim rynku odbyło się wręczenie tegorocznego Serca Roku. Nagroda gminy Wadowice, symboliczny
Serce Roku dla Armii Oliwiera!

Na wadowickim rynku odbyło się wręczenie tegorocznego Serca Roku. Nagroda gminy Wadowice, symboliczny tort i kilka tysięcy złotych trafiła do Armii Oliwiera: grupie wolontariuszy, dzięki któremu młody wadowiczanin otrzymał "najdroższy lek świata".

W niedzielę (18.05) po południu na wadowickim rynku odbywa się finał tegorocznych Dni Wadowic. Jednym z ważnym punktów było rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu Serce Roku.

W tym roku nie mogło być chyba inaczej. Nagroda trafiła do Armii Oliwiera: grupy wolontariuszy, która zbierała pieniądze na "najdroższy lek świata" terapię genową przeciwko SMA dla Oliwiera Komana z Wadowic. To dzięki nim udało się uzbierać niewiarygodną kwotę 10 milionów złotych. Ale to nie wszystko. Po sukcesie zbiórki, swoje siły przenieśli na uzbieranie potrzebnej kwoty dla cierpiącej na tą samą chorobę Zosi Pająk ze Skawinek (gmina Lanckorona). Tu również akcja zakończyła się sukcesem.

Nagrodę - symboliczny tort w kształcie serca i 2 tysiące złotych na działalność i  dodatkowe 2 tysiące złotych na wskazany przez nich cel charytatywny - odebrali wolontariusze, którzy aktywnie brali udział w akcji charytatywnej.

 

Przypomnijmy, że Serce Roku to nowy konkurs na który wpadł w ubiegłym roku wadowicki magistrat. jak tłumaczą urzędnicy, chcieli oni wyróżnić osoby z gminy Wadowice, które podejmują pracę na rzecz potrzebujących w myśl słów św. Jana Pawła II „Dzisiaj, kiedy w zastraszający sposób szerzy się egoizm, obojętność i znieczulica serca, jakże potrzeba odnowionej wrażliwości na człowieka, na jego biedy i cierpienia”. Niedawno zwrócili się do mieszkańców z kolejną prośbą o zgłaszanie do udziału w konkursie osób, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-5 #1 Adam 2023-05-21 20:28
Serduszko roku dla Burmistrza za atak na TVN:))Zgodnie z propagandowa linią Partii:))
+1 #2 g 2023-05-22 10:58
Ważne ze udało nam sie osiagnąć cel skoro państwo nie jest zainteresowane pomocą chorym dzieciom.
Dla każdego wolontariusza to jest sprawa najważniejsza.
Oliś jest najważniejszy i jego zdrowie
0 #3 Adam 2023-05-25 20:22
Cytuję g:
Ważne ze udało nam sie osiagnąć cel skoro państwo nie jest zainteresowane pomocą chorym dzieciom.
Dla każdego wolontariusza to jest sprawa najważniejsza.
Oliś jest najważniejszy i jego zdrowie

O to właśnie mi chodziło.Stąad to szyderstwo z Burmistrza który pochodzi z partii rzadzacej Polską:))

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.