Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały w maju opryski torów na terenie powiatu wadowickiego. W jakim c
Kolej będzie pryskać tory

Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały w maju opryski torów na terenie powiatu wadowickiego. W jakim celu?

Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu oraz Zakład Linii Kolejowych w Krakowie, zarządcy linii kolejowych przebiegających przez powiat wadowicki, w związku z koniecznością wykonywania corocznych zabiegów odchwaszczających, poinformował o planowanych  opryskach środkiem ochrony roślin Baldron 400SL.

Zabiegi te odbywać się mają do końca maja, wszystko zależy od sprzyjającej pogody.

Jednorazowy oprysk wykonywany będzie z pojazdu szynowego na szerokość około 2 metrów dla strony prawej i lewej od osi toru przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

To dosyć ważna informacja m.in. dla rolników czy hodowców pszczół, bo środek może spłynąć też na tereny sąsiadujące z torowiskami,

Zakład nie ma możliwości wykonania zabiegu po godzinach oblotu pszczół, mimo to przykłada wszelką staranność do prawidłowego wykonania oprysku zgodnie ze sztuką rolną. Prace wykonywane będą przez przeszkolonych pracowników z uprawnieniami – poinformował  Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 M. 2023-05-18 11:08
Jeżeli nie mają możliwości pryskania poza godzinami oblotu pszczół to powinni nie pryskać.
Cytować
-3 #2 gościu 2023-05-18 12:23
Nie przestrzegają dyrektywy UE, ten oprysk trzeba zgłosić. Srodki chemiczne które stosują są zakazane w UE. Parę lat temu to stosowali to uszkodzili rośliny w ogrodach leżących ponad osiem metrów od torów, bo wiatr zwiewał oprysk dalej jak to zakładali. Dali se spokój parę lat ale teraz jest PIS to mają w d..ie przepisy UE.
Cytować
-16 #3 sadad 2023-05-18 13:32
Cytuję M.:
Jeżeli nie mają możliwości pryskania poza godzinami oblotu pszczół to powinni nie pryskać.

Miód to scam. Ma minimalne ilości odżywcze i a reszta to niezdrowy cukier. Dodatkowo pszczoły są słabymi zapylaczami w stosunku do innych owadów.
Cytować
+4 #4 K7 2023-05-22 15:49
Nie mogą pryskać w nocy ? Mogą , ale się nie chce !
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.