W Radoczy (gmina Tomice) trwają końcowe prace ziemne związane z budowanym tutaj centrum rekreacyjnego.
W Radoczy już wkrótce oddane zostanie do użytku centrum rekreacyjne

W Radoczy (gmina Tomice) trwają końcowe prace ziemne związane z budowanym tutaj centrum rekreacyjnego. Jeszcze przed wakacjami do użytku mieszkańców zostanie tutaj oddany plac zabaw i wypoczynku, siłownia i mała architektura.

W lutym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego wójt gminy Tomice Witold Grabowski podpisał umowę na dofinansowanie operacji budowy nowego centrum rekreacyjnego w Radoczy. Prace rozpoczęły się już pod koniec marca. Realizuje je, wybrana w drodze przetargu, firma Transkop Łukasz Sopicki z Jaroszowic, która zaoferowała najniższą cenę (531 360,00 złotych). Gmina na realizację tego zadania otrzymała dotację w wysokości 299 977,00 złotych.

Kończą się już roboty ziemne związane z położeniem nawierzchni na placu zabaw oraz siłowni, a także kostki na ciągach komunikacyjnych. Na ukończeniu jest również budowa sceny wraz z widownią i zabezpieczenie terenu centrum od strony potoku Radoczanka. Prace te mają się zakończyć w najbliższych dniach.

Po długim weekendzie majowym rozpocznie się najbardziej widoczna i ciesząca oko część prac budowlanych – wyposażanie centrum rekreacyjnego w elementy placu zabaw, siłowni i małej architektury.Całość prac ma zakończyć się 31 maja, a uroczyste oddanie centrum do użytku nastąpi jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji.

Z pewnością ucieszy to najbardziej najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy otrzymają drugi duży plac do zabaw i wypoczynku (pierwszy z nich w Tomicach cieszy się bardzo dużym powodzeniem i już od roku gromadzi na wspólnym spędzaniu czasu nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale też sąsiednich Wadowic).

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Działo 2019-04-24 21:38
Szkoda ze inne gminy min.wieprz stanęła na laurach przy wyborze wojtowej i nic kompletnie się nie dzieje prócz remontów i odowy OSP.Zasciankowe wsie gminy Wieprz z polamanymi tablicami informacyjnymi ,dziurami na drogach i zamiast placu zabaw dla dzieci kupa gnoju na orance czekaja na namistke cywilizacji.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.