Tegoroczna kwalifikacja wojskowa trwała w powiecie wadowickim od 4 lutego do 22 marca. W sumie przebadan
I po kwalifikacji wojskowej. Przebadano około tysiąca osób

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa trwała w powiecie wadowickim od 4 lutego do 22 marca. W sumie przebadano około 1000 osób, w tym 21 pań.

Kiedyś były budzące popłoch pobory, teraz przeprowadza się kwalifikację wojskowe, której celem jest sprawdzenie predyspozycji oraz zdrowia psychicznego i fizycznego pod kątem zdolności do służby wojskowej. W tym roku do stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostali zobligowani przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2000 roku. Obowiązek ten dotyczył również mężczyzn, urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynności służby wojskowej.  Przed komisją stawiły się także kobiety urodzone w latach 1995-1999, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub też uzyskają je w związku z kierunkiem studiów.

Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobiły bez uzasadnienia przyczyny, mogły zostać przymusowo doprowadzone przez policję, grozi im za to również kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Tegoroczna kwalifikacja rozpoczęła się  4 lutego, a zakończyła w piątek (22.03). W sumie w powiecie wadowickim przebadano około 1000 osób, w tym 21 pań. Zdecydowanej większości przyznano kategorię A.

Tak, jak w latach minionych w waszym powiecie przebiegła ona wzorowo – podkreślał na spotkaniu wieńczącym badania ppłk Andrzej Bandoła, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu.

Członkom komisji lekarskiej starosta wręczył specjalne podziękowania. Z kolei ppłk  Bandoła do Wadowic przyjechał z okolicznościowymi statuetkami, które trafiły do rąk osób najmocniej zaangażowanych w organizację kwalifikacji wojskowych na terenie naszego powiatu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 JJJ 2019-03-25 19:27
Bez proboszcza i kropidła?
Cytować
0 #2 rezerwista 89 2019-03-26 10:43
Teraz w wojsku jesteś 2 godziny na badaniach kiedyś 2 lata, do dziś mi szkoda tych 2 lat zwłaszcza że była to służba strasznie niedoceniana i duża strata czasu dla młodego człowieka.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.