Z okazji Światowego Dnia Wodym dzięki Wodom Polskim i Urzędowi Gminy Mucharz dzieci i młodzież miał
Na Światowy Dzień Wody udostępniono gospodarstwo rybackie przy Jeziorze Mucharskim

Z okazji Światowego Dnia Wodym dzięki Wodom Polskim i Urzędowi Gminy Mucharz dzieci i młodzież miały okazje zwiedzić gospodarstwo rybackie i ośrodek zarybieniowy przy Jeziorze Mucharskim.

22 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i powołane w czasie konferencji Szczyt Ziemi w 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Wody Polskie oraz Urzędu Gminy w Mucharzu, dzieci i młodzież gminy Mucharz a także młodzież z gmin Stryszów i Zembrzyce miały okazję w tym dniu spotkać się z pracownikami Wód Polskich. Przy tej okazji odwiedzono Gospodarstwo Rybackie i Ośrodek Zarybieniowy w Świnnej Porębie.

Młodzi gości dowiedzieli się m.in. jakie ryby występują w Skawie, czy zapora przeszkadza im w wędrówce, jak wygląda ich hodowla, czy do jakich rzek trafiają. Zobaczyły też narybek, piękne okazy pstrąga, szczupaka czy potężnego jesiotra.

W drugiej  części wycieczki młodzież spędziła na koronie zapory oraz w jej wnętrzu, schodząc do jej rdzenia poniżej poziomu wody.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Pan Komment 2019-03-25 22:57
dzieci dziećmi, ale ja też bym takie rzeczy chętnie zobaczył; czy na WadOnl zawsze musicie takie względnie ciekawe informacje podawać post-factum?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.