Z żeńskich Amelia, a z męskich Antoni, Szymon i Igor: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach imio
Antoni i Amelia to najpopularniejsze imiona w październiku w Wadowicach

Z żeńskich Amelia, a z męskich Antoni, Szymon i Igor: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach imiona, nadawane noworodkom w gminie Wadowice.

Taka ciekawostka: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wadowicach przedstawił zestawienie liczby urodzeń w gminie Wadowice. Jak się okazuje, wśród noworodków najpopularniejszymi imionami wybieranymi w październiku przez rodziców dla dziewczynek była Amelia. Aż 6 noworodków otrzymało to imię. Popularnymi imionami była też Zuzanna i Lena. Wśród chłopców najczęściej wybieranymi imionami był Antoni, Szymon i Igor.

W ostatnich miesiącach najczęściej  wybieranymi imionami był Jakub, Szymon a także Maja. Jak się okazuje, imię Filip powraca też co jakiś czas na pierwsze miejsce. Popularne jest też imię Karol - tu chyba nie musimy dodawać dlaczego...

W październiku w gminie Wadowice urodziło się 129 dzieci, zawarto 28 związków małżeńskich. Zmarły 43 osoby.

Wydział Spraw Społecznych w październiku przyjął także 505 wniosków o dowód osobisty, wydał 523 dowody oraz dokonał 126 czynności związanych z zameldowaniem i wymeldowaniem z gminy Wadowice.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.