Dziś (20.12) odbyła się II sesja Rady Powiatu.
Odbyła się II sesja Rady Powiatu, Marta Królik wicestarostą

Dziś (20.12) odbyła się II sesja Rady Powiatu.

Główną sprawą obrad był wybór wicestarosty oraz powołanie stałych komisji Rady. Po interpelacjach starosta Jacek Jończyk przedstawił kandydaturę swojego zastępcy. Wyjaśnił, że trzech kandydatów z łona Rady nie wyraziło zgody na wicestarostwo, więc wnosi o zaakceptowanie kandydatury pani Marty Królik, osoby wykształconej, mającej praktykę w administracji a poza tym osoby zdecydowanej i konkretnej jak wynikało z jej wystąpienia. Marta Królik, z domu Skowronek, jest wadowiczanką, absolwentką naszego liceum a jej rodzina pochodzi z Gotowizny. W tajnym głosowaniu 19 radnych poparło kandydaturę, trzech było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

Później nastąpił wybór komisji Rady. Powołano Komisję Rewizyjną i sześć Komisji stałych. Wszelkie funkcje w radzie jak i Komisjach pełnią radni z koalicji wyborczej Wspólny Dom+PO+PiS. Tym samym, wbrew deklaracjom nowego starosty z poprzedniej sesji, upolityczniono całkowicie Radę wpędzając radnych PSL i SLD do opozycji.

Po kilku proceduralnych uchwałach, zdecydowano w głosowaniu jawnym o wysokości wynagrodzenia Starosty. Wynosi ono z wszelkimi dodatkami 12 tys. złotych.

Następnie Rada skorygowała tegoroczny budżet o kwotę zarezerwowaną na budowę szpitala.

Na zakończenie Starosta odpowiedział na kilka interpelacji radnych a radni Fraś, Kurdas i Jurczak złożyli oświadczenia.

(Zbigniew Jurczak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-24 #1 prof. Bartolini 2010-12-20 19:08
Ten artykuł jest komentarzem Jurczaka z SLD. Jednak ja chciałbym poznać komentarz jakiegoś przedstawiciela prawej strony.
Cyba że ten portal jest tylko dla lewej strony?
Cytować
+23 #2 linusik 2010-12-20 19:13
Cytuję prof. Bartolini:
Ten artykuł jest komentarzem Jurczaka z SLD. Jednak ja chciałbym poznać komentarz jakiegoś przedstawiciela prawej strony.
Cyba że ten portal jest tylko dla lewej strony?


A jakie ma znaczenie, jaką opcję polityczną reprezentuję Pan Jurczak? Coś Ci się nie podoba w tym artykule? Ma jakiś wydźwięk mocno lewicowy? Jest antyprawicowy?

Tacy ludzie jak Ty właśnie wprowadzają niepotrzebne podziały w polityce i ludzie zamiast zajmować się ważnymi srpawami, zawracają sobie głowe kto jest z jakiej partii...
Cytować
+18 #3 linus 2010-12-20 19:17
Myślę, że Redakcja z chęcią zamieści komentarz polityczny także innych radnych. Zresztą dotychczasowe działania wskazują, że nie ma tu zaznaczonych politycznych deklaracji, tylko rzetelna informacja. A bynajmniej nie jest to w naturze innych lokalnych portali.
Cytować
-29 #4 prof. Bartolini 2010-12-20 19:20
Acha, czyli w polityce nie ma lewej i prawej strony,nie ma SLD i Solidarności. Nie ma Jaruzelskiego i Wałęsy.
A może w ogóle w polityce nie ma polityki?
Cytować
+18 #5 linusik 2010-12-20 19:28
Cytuję prof. Bartolini:
Acha, czyli w polityce nie ma lewej i prawej strony,nie ma SLD i Solidarności. Nie ma Jaruzelskiego i Wałęsy.
A może w ogóle w polityce nie ma polityki?


Nie, bo Ty nie skupiasz się na tym co działo się na radzie, tylko najważniejsze dla Ciebie jest to, że opisał to ten wstrętny lewicowy Jurczak. Ciekawe, jeśli podpisany by był artykuł Stanisław Kotarba czy coś byś pod nim napisał? ;)
Cytować
-23 #6 prof. Bartolini 2010-12-20 19:37
Czyli według ciebie mam skupiać się tylko na tym co napiszą politycy SLD ?
Solidarnościowi radni dla ciebie nie istnieją ?
Cytować
+19 #7 linusik 2010-12-20 19:40
Cytuję prof. Bartolini:
Czyli według ciebie mam skupiać się tylko na tym co napiszą politycy SLD ?
Solidarnościowi radni dla ciebie nie istnieją ?


Skup się na czym chcesz. Mi się podoba, że mogę poczytać tutaj co działo się na sesjach. Póki to będzie obiektywne (a na razie wg mnie jest, czego nie można powiedzieć o innym portalu...) mam w nosie czy pisze to Klinowski, Filipiak, Kotarba czy Jurczak.
Cytować
+17 #8 linus 2010-12-20 20:18
Nie podoba się - nie czytaj. Jeśli ktoś z kręgu Kotarby napisze info o wydarzeniach też z chęcią poczytam. A jak na razie polityczna prawa strona sceny skupia się wokół drugiego portalu, który np. za cel stawia sobie zrobienie z radnego Janasa członka SLD. I to jest "słuszna" prawica hehe.
Cytować
+17 #9 Smutas 2010-12-20 20:45
Zamieściłem - czy też próbowałem zamieścić, na tym drugim portalu, komentarz do informacji, czy też spekulacji, na temat prawdopodobnego wyboru pani Marty Królik na stanowisko wicestarosty. Ponieważ artykuł był zaopatrzony w zdjęcie przedstawiające dwóch panów, zapytałem najpierw grzecznie, czy pani M. Królik to ten pan z lewej czy z prawej. Następnie pozwoliłem sobie na kilka refleksji na temat komentarzy zamieszczonych przez internautów. Otórz dyskusja polegała głównie na wzajemnym obrzucaniu się błotem jakichś dwóch wyimaginowanych grup? stronnictw? wszystko jedno, jak to nazwać, krótko mówiąc jedna strona twierdzi, że ta druga jest głupia i zła i odwrotnie. Im dalej, tym bardziej żenujące. Napisałem więc, że mam takie smutne wrażenie, że do konstruktywnej rozmowy może dojść dopiero wtedy, kiedy obie strony, mówiąc nieładnie, wezmą się za łby i zrobią ze sobą nawzajem porządek. Ogólnie rzecz biorąc ta, pożal się Boże, dyskusja, przypominała polską scenę polityczną ostatnich lat. Tylko w miniaturze. A wszystko w mieście niemal świętym, gdzie nawet urząd zawsze wierny. Jednakowoż mój komentarz nie objawił się :) Nie próbuję nawet zgadywać, dlaczego. Jak na razie z przyjemnością czytuję wiadomości i komentarze na www.wadowiceonline.pl. Oby to się nie zmieniło, chociaż z wpisów powyżej wnioskuję, że pojawił się ktoś, kto koniecznie chce bić, chociaż chyba jeszcze nie do końca wie, kogo. (Swoją drogą, co to jest, że osoby wykazujące agresję okazują się zawsze prawicowe...) Aha. Litości. To nie uszczypliwość, tylko piszę, bo to razi. Aha. AHA. Nie ma słowa acha. Jest "aha".
Zobaczymy, jakimi osobami okażą się pan Jończyk i pani Królik, gdy zaczną działać. Oby wyszło to z korzyścią dla nas, mieszkańców Wadowic. Swoją drogą, niezła posada być starostą. Niezła pensja!
Cytować
-23 #10 prof. Bartolini 2010-12-20 20:52
Do linusa - piszesz, że u ciebie są wyłącznie lewicowe info, bo te prawicowe są na drugim portalu.
Wobec tego podaj adres tego portalu bo przeczytałbym coś innego.
Cytować
-9 #11 Waldy 2010-12-20 22:04
Nie kłóćcie się, tylko obejrzyjcie itvwadowice. Tam jest super relacja
Cytować
+16 #12 kotarbój 2010-12-21 00:11
do prof. Pier...li!

buraki beta vulgaris nie wegetują o tej porze.
Cytować
+14 #13 Ireneusz 2010-12-21 00:12
"prof" idź na sesje, wyślij na Wadowiceonline i podpisz się z imienia i nazwiska albo ksywką. Nie będzie problemu.
Cytować
-21 #14 prof. Bartolini 2010-12-21 07:00
linus zamilkł - nie chce podać adresu tego drugiego portalu na którym można przeczytać inne komentarze, które nie są pisane przez polityków SLD.
Szkoda bo ja sympatyzuję z prawicowymi radnymi i chciałbym przeczytać też ich wypowiedzi, a u was takich nie ma.
Cytować
+20 #15 Ireneusz 2010-12-21 09:34
Prof. B zrozum, że na innym portalu nie ma prawicowych opinii, tylko jest manipulacja. To jest tak, że jeżeli ktoś kto mówi o sobie, że jest niezależnym dziennikarzem piszę na granicy prawdy wartościując pewne rzeczy to jest to manipulacja. Jeśli jednak ktoś jest zdeklarowany politycznie (jak Jurczak) to może pokusić się o opinie, bo często wiadomo czego się można spodziewać. Jedynym zdaniem wartościującym w tym artykule jest o słowach jończyka o jedności.

I powtórzę. Namów Staszka, żeby napisał, pod swoim nazwiskiem lub inicjałami taki artykulik z Rady. Śmiało!
Cytować
+20 #16 remik 2010-12-21 09:45
dzięki komentarzom półgłówków typu Bartolini ten portal ma szansę prowadzić dyskusję na poziomie dostępnym do tej pory tylko dla konkurencji.
Cytować
-22 #17 ultravox 2010-12-21 10:57
potwierdzam opinie profesora Bartoliniego
Na tym portalu można tylko przeczytać Petka, Jurczaka, Janasa, Klinowskiego i tym podobnych rajców.
Co do innych niezwiązanych z SLD to chyba mają u was zakaz, bo nie są tutaj reklamowani.

I gdzie jest wasza neutralność ?
Cytować
+15 #18 ancymon 2010-12-21 11:27
prosze sprawdzic ip i wszystkie komentarze sie wyjasnia 8)

i to samo na wad24 co by stasiu wiedzial ze ludzie to nie barany i ciemny lud
Cytować
+17 #19 remik 2010-12-21 11:37
z tego co wiem tutaj każdy może się wypowiedzieć, z lewej i z prawej strony.
niestety w naszym mieście prawa strona jest tylko po to by walczyć z lewą, siać defetyzm i dzielić ludzi na lepszych i gorszych w swym oczywistym przecież przeświadczeniu o świętości własnej racji.

Do żenujących zaliczam komentarze ortodoksów z konkurencji.
Cytować
+20 #20 zbyszek 2010-12-21 14:23
Panie Marcinie. Widzę po komentarzach, że moje nazwisko przeszkadza w sprawozdawaniu działalności Rady Powiatowej. Może nie nazwisko a fakt, że jestem radnym z SLD. Może Pan zaznaczy, tym niedoinformowan ym, pełnym miłości bliźniego, że JESTEM BEZPARTYJNY I MAM LEWICOWE POGLĄDY OD CZASÓW LICEUM.Nie mylić tego ze światopoglądem bo to dyskusja na parę godzin. Przygniatająca ilością (19) jest koalicja radnych Wspólnego Domu, PO i PiS. To samo dotyczy proporcji w Radzie Miasta. Jestem tylko jeden z Wadowic spoza koalicji rządzącej.Wybra li mnie świadomi i wymagający mieszkańcy. Moim obowiązkiem jest informować wyborców o pracy samorządu i być aktywnym radnym, mimo pozostawania w opozycji. Takim byłem zawsze a teraz dostaję jeszcze dietę radnego więc muszę na nią zasłużyć. Nie będę za pieniądze podatników narzędziem do głosowania.Amen .
Cytować
-18 #21 prof. Bartolini 2010-12-21 17:22
Brawo
JURCZAK Z SLD ZACZĄŁ ARTYKUŁEM
A TERAZ JURCZAK Z SLD ZAKOŃCZYŁ KOMENTARZEM BIEDNEGO LEWICOWCA PRZEŚLADOWANEGO PRZEZ CHRZEŚCIJAN
Cytować
+11 #22 linus 2010-12-21 20:19
Fakt, że wypowiadają się na portalu osoby niezależne, niezwiązane z obecną władzą. A to tylko dlatego, że pozostali "ci jedynie słuszni" siedzą pod miotłą, bo im Rzecznik nie pozwala się wypowiadac.
Cytować
+13 #23 zbyszek 2010-12-21 20:38
Cytuję prof. Bartolini:
Brawo
JURCZAK Z SLD ZACZĄŁ ARTYKUŁEM
A TERAZ JURCZAK Z SLD ZAKOŃCZYŁ KOMENTARZEM BIEDNEGO LEWICOWCA PRZEŚLADOWANEGO PRZEZ CHRZEŚCIJAN

Jak można polemizować z takim profosem?
Panie Bartolini. Nie jestem biedny a pana widocznie prześladuje duch generała zakonu, Loyoli.Współczu ję.Serio.
Cytować
+14 #24 linusik 2010-12-21 20:39
Cytuję ultravox:
potwierdzam opinie profesora Bartoliniego
Na tym portalu można tylko przeczytać Petka, Jurczaka, Janasa, Klinowskiego i tym podobnych rajców.
Co do innych niezwiązanych z SLD to chyba mają u was zakaz, bo nie są tutaj reklamowani.

I gdzie jest wasza neutralność ?


Ale kolego co nie podoba Ci sie w relacji Jurczaka?! Chyba tylko to, że jest z SLD. Przypuszczam, że właściciele portalu mogli by namówić np. Stanisława Kotarbę, ale co on by im ciekawego napisał? Że Ewa Filipiak to najlepszy burmistrz na świecie, Wadowice to najlepsze do życia miasto w Małopolsce, a Jurczak to łobuz, bo go kopnął w krocze a na sesjach radni pracują cięzko i trudzą się niezmiernie by nam żyło się lepiej. Nie żartuj...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.