W Kalwarii Zebrzydowskiej mieszkańców 21 kwietnia czeka druga tura wyborów, podczas której wybiorą b
W Kalwarii druga tura a tu ktoś ukradł banery kandydata

W Kalwarii Zebrzydowskiej mieszkańców 21 kwietnia czeka druga tura wyborów, podczas której wybiorą burmistrza pomiędzy Augustynem Ormantym a Tadeuszą Stelą. Tymczasem kandydatowi Steli ktoś ukradł z kilku miejsc banery wyborcze. Sprawą zajmuje się policja

W niedzielę (7.04) odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy burmistrzów, wójtów, radnych gminnych, radnych powiatowych i radnych Sejmiku. W powiecie wadowickim wybieraliśmy trzech burmistrzów: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a także 7 wójtów w gminach Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice Stryszów, Tomice, Wieprz. Do tego 27 radnych Rady Powiatu a także radnych Rad Miejskich i Rad Gmin, w sumie blisko 200 radnych.  

Polityczny kurz już opadł, znamy zwycięzców i przegranych. Są jednak jeszcze gminy, gdzie wyborców czeka polityczna dogrywka, czyli druga tura w niedzielę 21 kwietnia. Tak będzie m.in. w Andrychowie, Kalwarii i Spytkowicach.

W Kalwarii Zebrzydowskiej o głosy powalczą obecny burmistrz, 68-letni Augustyn Ormanty, który w niedzielnych wyborach zdobył 3131 uzyskując 40,93% głosów, a także 51-letni Tadeusz Stela, na którego głosowało 2729 (35,68%) wyborców. Trzeci z kandydatów, 42-letni Marcin Zadora, zdobył 1789 (23,39%) głosów, odpadając z wyborczego wyścigu.

Tak więc w Kalwarii wszystko może się zdarzyć i wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na ten polityczny pojedynek.

Tymczasem, jak donosi portal Kalwaria24.pl, ktoś Tadeuszowi Steli kradnie banery wyborcze, które zniknęły w kilku miejscach w sołectwie  Zebrzydowice. W Kalwarii doszło także do zalepienia nazwiska kandydata przez plakat promujący sztuki walki (a pikanterii dodaje fakt, że jest to wydarzenie sponsorowane przez gminy Lanckorona i Sułkowice).

Sprawę zgłoszono na policję, a część z tych miejsc jest monitorowana, więc mundurowi powinni szybko  namierzyć sprawcę.

Tadeusz Stela poinformował, że jest oburzony tą sprawą i nikt nie powinien w ten sposób wpływać na losy kampanii wyborczej. Zaapelował także, aby nie niszczyć materiałów jego kontrkandydata.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.