45-letni Wojciech Polak z Sułkowic został powołany przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka na drugie
Andrychów ma drugiego wiceburmistrza

45-letni Wojciech Polak z Sułkowic został powołany przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka na drugiego wiceburmistrza Andrychowa.

W piątek (01.02) burmistrz Tomasz Żak mianował drugiego wiceburmistrza gminy Andrychów. Został nim mieszkający w Sułkowicach 45-letni Wojciech Polak, z wykształcenia geodeta, przez dwie ostatnie kadencje radny Rady Miejskiej w Wadowicach, wcześniej przez 15 lat pracował w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaś w jesiennych wyborach samorządowych wybrany na radnego Rady Powiatu w Wadowicach. Jest żonaty, posiada dwójkę dzieci.

Nowy wiceburmistrz będzie sprawował nadzór nad oświatą a także Wydziałem spraw obywatelskich i Wydziałem geodezji i gospodarki nieruchomościami w andrychowskim magistracie odciążając tym samym burmistrza Tomasza Żaka, który ma oprócz niego jeszcze jednego zastępce, jest nim Mirosław Wasztyl z Oświęcimia.

Na razie nie wiadomo jakie świeżo nominowany wiceburmistrz będzie miał zarobki. Wojciech Polak zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym zabraniającą łączenia stanowisk w dwóch samorządach, musiał zrezygnować z mandatu radnego powiatowego.

Andrychów to jedyne miasto w powiecie wadowickim, które posiada dwóch wiceburmistrzów. Ani włodarz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty ani włodarz Wadowic Bartosz Kaliński póki co nie mają swoich zastępców.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 4 lata marazmu 2019-02-01 15:43
Po zaklinowaniu gminy jest dużo do zrobienia
Cytować
+8 #2 Weszyciel-oszustwa 2019-02-01 15:56
po co drugi wice burmistrz?
Ewidentny skok na kase, zeby dac koledze zarobic. Kolesiostwo w polityce kwitnie. zbedna biurokracja!
Cytować
+2 #3 Redaktorze popraw 2019-02-01 18:10
był radnym miejskim w Andrychowie, nie w Wadowicach
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.