Na wniosek Zarządu Województwa burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wyraził zgodę na ponowne powołani
Ksiądz Pietruszka będzie nadal dyrektorem papieskiego muzeum. Burmistrz Kaliński wyraził zgodę

Na wniosek Zarządu Województwa burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wyraził zgodę na ponowne powołanie księdza Jacka Pietruszki na stanowisko dyrektora Muzeum Dom Jana Pawła II w Wadowicach. W sierpniu ubiegłego roku burmistrz Mateusz Klinowski zablokował taką propozycję.

Jak już informowaliśmy, w sierpniu ubiegłego roku wszystkie trzy podmioty, które zarządzają Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, oprócz gminy Wadowice, zgodziły się na przedłużenie kadencji dotychczasowemu dyrektorowi placówki księdzu Jackowi Pietruszki. Ówczesny włodarz Wadowic przedstawił negatywną opinię dla dotychczasowego dyrektora. Wobec takiej sytuacji, aby jakoś rozwiązać tą sytuację, od 1 września 2018 został on przez przez marszałka Małopolski Jacka Krupę, mianowany pełniącym obowiązki dyrektora.

Zobacz: Spór z burmistrzem o dyrektora papieskiego muzeum

Gmina Wadowice to jeden z podmiotów odpowiedzialnych za muzeum. Moim zadaniem jest m.in. zadbać o to, żeby na czele tej jednostki stała osoba kompetentna. Dotychczasową współpracę z księdzem Pietruszką oceniam źle i nie jest to opinia odosobniona. Powody negatywnego zaopiniowania jego kandydatury przedstawiłem osobiście Marszałkowi Województwa. Była to moja inicjatywa. O kandydaturze księdza Pietruszki nikt z nami nie rozmawiał, nie chciał też żadnych wyjaśnień – tłumaczył nam wtedy powody swojej decyzji burmistrz Wadowice Mateusz Klinowski.

Po wyborach, pół roku po konflikcie, nowy burmistrz Wadowic ma jednak inne zdanie na ten temat.

Niezrozumiała decyzja poprzedniego burmistrza została już przeze mnie wycofana i wierzę, że papieskie muzeum, pod opieką księdza Jacka, będzie się rozwijało tak jak do tej pory – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Według niego decyzja poprzednika spowodowała zachwianie funkcjonowaniem placówki (bez akceptacji gminy ksiądz Pietruszka nie mógł pozostać dyrektorem i  wywołała niepotrzebny konflikt. Pozostałe organy tworzące muzeum czyli Ministerstwo Kultury, województwo małopolskie oraz Krakowska Kuria Archidiecezjalna do pracy księdza nie miały żadnych zastrzeżeń.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-18 #1 Dron 2019-02-05 10:05
Pomału nowy Burmistrz przywraca normalność....N atomiast stary burmistrz ksywa "kanapka"próbow ał rozpocząć wojnę z kościołem zgodnie z wytycznymi kolegi Biedronia ksywa rower....Suwere n pokrzyżował skutecznie te plany kanapki i wraca spokój,ład i demokracja.
Cytować
+19 #2 Jendrek 2019-02-05 12:57
Cóż to brakuje w otoczeniu Pana Burmistrza zdolnych menedżerów ???
Cytować
-8 #3 Jupik 2019-02-05 19:22
Cytuję Jendrek:
Cóż to brakuje w otoczeniu Pana Burmistrza zdolnych menedżerów ???


Najbardziej zdolni to byli przy doktorze Ziółko. Zbieranina przypadkowych amatorów i prawników, którzy poza przepisami nie widzieli ani człowieka ani konkretnych rozwiazań.
Cytować
+8 #4 QM 2019-02-06 15:02
Cytuję Jupik:
Cytuję Jendrek:
Cóż to brakuje w otoczeniu Pana Burmistrza zdolnych menedżerów ???


Najbardziej zdolni to byli przy doktorze Ziółko. Zbieranina przypadkowych amatorów i prawników, którzy poza przepisami nie widzieli ani człowieka ani konkretnych rozwiazań.


Najpierw skończ prawo a później się wymądrzaj...
Cytować
+9 #5 olo 2019-02-14 08:52
Kaliński to druga monstrancja............
A jak się mają informacje na temat romansu aktualnego burmistrza????????????
Huczy w mieście że będzie rozwód dekady!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.