Wadowickie Centrum Kultury zaprasza n kolejny Koncert przy Lampce, tym razem wystapi. Szymon Mika Present
Kolejny Koncert przy Lampce. Tym razem Szymon Mika Presents

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza n kolejny Koncert przy Lampce, tym razem wystapi. Szymon Mika Presents. Szymon Mika to pochodzący z Wadowic gitarzysta, jeden z najlepszych muzyków jazzowych w Europie, zdobywca wielu nagród i wyróżnień.

10 lutego o godzinie 19:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się kolejny koncert przy Lampce. Tym razem wystąpi Szymon Mika Presents.  Specjalnie na potrzeby koncertu w WCK połączy ze sobą dwa projekty, które współtworzy – duet z wokalistką Yumi Ito oraz kolektyw Heartbeats z Mateuszem Pałką na fortepianie i Grzegorzem Pałką na perkusji. Podczas występu będzie można usłyszeć autorskie kompozycje stworzone na potrzeby obu zespołów, w tym materiał ze świetnie przyjętej przez publiczność oraz krytyków płyty „Ekual”.

Szymon Mika rozpoczął naukę gry na gitarze w Szkole Muzycznej w Wadowicach w wieku jedenastu lat. Zdobył m.in. nagrodę Grand Prix Indywidualność Jazzowa roku 2012 na festiwalu Jazz nad Odrą, Grand Prix na Grupa Azoty Jazz Contest 2013 oraz Nagrody Specjalnej dla Największego Talentu tego konkursu, I miejsca na konkursie Young Best Jazz, Nagrody Specjalnej na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2015, II Nagrody na 5. Azoty Tarnów International Jazz Contest (z zespołem Organ Spot), pierwszej nagrody I Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany.

W 2016 roku uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, naukę kontynuował w Bazylei na Jazz Campus. W latach 2017-2018 brał udział w szwajcarskim projekcie Focusyear, przy okazji którego występował u boku takich artystów jak: Dave Holland, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner, Joshua Redman, Avishai Cohen i wielu innych.

Na co dzień koncertuje z czołówką europejskich muzyków, współtworząc nietuzinkowe projekty. Komponuje także autorską muzykę, która znalazła się do tej pory na 8 płytach w tym dwóch – „Unseen” i „Togetherness” – nagranych z autorskim triem, współtworzonym przez Ziva Ravitza i Maxa Muchę. Oprócz tego zrealizował ponad 20 płyt jako muzyk sesyjny, a także wykonuje i komponuje muzykę do filmów.

Bilety w cenie 50 złotych w przedsprzedaży oraz 60 złotych w dniu koncertu  do nabycia w sekretariacie WCK oraz przez stronę internetową wck.wadowice.pl

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.