Już po raz osiemnasty Wadowickie Centrum Kultury przyznało tytuły "Dobrodziejów Kultury" firmom insty
Dobrodzieje Kultury przyznane po raz osiemnasty

Już po raz osiemnasty Wadowickie Centrum Kultury przyznało tytuły "Dobrodziejów Kultury" firmom instytucjom oraz osobom, które wsparły centrum kultury w minionym roku. Uroczystą galę uświetnili  laureaci Festiwalu Artystycznego „Talenty”  oraz zespół Meloarte.

Dobrodziej Kultury to honorowy tytuł przyznawany corocznie przez Wadowickie Centrum Kultury wszystkim instytucjom i osobom, które w poprzedzającym roku wspierali działalność WCK czy to finansowo czy w inny sposób. Tytuł przyznawany jest od osiemnastu lat. Uroczystość po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyła się w sali kameralnej.

W piątek (20.01) siedemnaście wadowickich firm, instytucji oraz osób prywatnych  zostało uhonorowanych tą wyjątkową nagrodą: Grupa Maspex, Cukiernia Wadowice, Hotel Radocza Park Active & Spa, As Invest – Dinolandia, MWD sp. z o.o - Park Miniatur, Park Hotel Łysoń, Broad Peak, GMB Bracia Książek, ProRock Climbing, Psie Ego Jerzy Herma, Fun Park., Ryszard Bal, Babra Gedl, Maria Radwan, Janusz Sobala, Andrzej Kotowiecki, prof. Witold Brostow.

Tytuł Patron Kultury przyznano Uniwersytetowi Pedagogicznemu w Krakowie.

Tytuł Przyjaciel Kultury otrzymali: Alior Bank, Restauracja „Cud Malina”, Bongo Invest, Galicjanka, Wydawnictwo Znak, Centrum Edukacyjne EST, Restauracja Graniczna.

Niespodzianką były spontaniczne i nie zaplanowane w scenariuszu podziękowania od ekipy domu kultury  dla "kapitana" WCK, czyli Piotra Wyrobca, który nieco zakłopotany ale i zadowolony przyjął bukietów kwiatów od swoich pracowników zabawnie komentując swój długi, dyrektorski staż.

Wieczór uświetnił znakomity koncert lauretów organizowanego od 2000 roku wadowickiego Festiwalu Artystycznego „Talenty”  Klary Lemprt, Maji Gracy, Martina Finnegana oraz Meloarte. Meloarte to zespół stworzony z miłości do tworzenia sztuki. Ich głównym założeniem jest działania na rzecz rozwoju młodych talentów. Od zeszłego roku  współpracuje z WCK. Ich koncerty to mieszanka młodości oraz pasji. Zespół składa się z 40 artystów, kameralnej orkiestry smyczkowej, chóru i solistów. Na sali wystąpiła tylko część muzyków, a ich świąteczny repertuar, znakomicie i z pasją wykonany, doczekał się wielkich braw i bisów. Kto chciałby ich jeszcze posłuchać, w najbliższą niedzielę (22.01) o godzinie 15:00 wystąpią w  Parafii św. Erazma w Barwałdzie Dolnym, na zakończenie świątecznego cyklu swoich koncertów.

Po raz kolejny dom kultury postawił na lokalnych artystów a nie tych z wielkiego świata i był to jak się okazało strzał w dziesiątkę.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.