W wadowickiej bazylice rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów organowych. W tym roku organistom towar
Rusza tegoroczny cykl koncertów organowych w wadowickiej bazylice

W wadowickiej bazylice rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów organowych. W tym roku organistom towarzyszyć będą również inni muzycy, a na pierwszym koncercie zaśpiewa chór Cantantes Angelicus.

Wadowickie koncerty organowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem melomanów. W tym roku organizatorzy proponują poszerzoną formułę i zapraszają na cykl koncertów w ramach Papieskiego Festiwalu Organowego, które odbędą się przez cztery najbliższe niedziele.

Na pierwszym koncercie w niedzielę (26.06)  o godzinie 16:00 zagra Dariusz Bąkowski-Kois, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, muzyk który ze swoimi recitalami występował w najbardziej prestiżowych miejscach w Europie. W drugiej części niedzielnego koncertu wystąpi żeński chór Cantantes Angelicus, laureat wielu festiwali, konkursów i przeglądów.

W kolejną niedzielę, 3 lipca w wadowickiej bazylice koncertować będzie dyrektor artystyczny wadowickiego festiwalu, organista katedry wawelskiej prof. Witold Zalewski oraz Hanna Zalewska, laureatka wielu konkursów dla młodych muzyków. W następne niedziele dla wadowickich melomanów na organach zagrają: Andrzej Białko i Bogdan Narloch oraz Roman Gryń  na trąbce.

Wszystkie koncerty są bezpłatne i zaczynają się o godzinie 16:00.

Festiwal organizuje Wadowickie Stowarzyszenie VICTORIA przy współpracy Wadowickiego Centrum Kultury oraz Bazyliki Ofiarowania NMP. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

(GS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.