W weekend w malowniczej Lanckoronie odbędzie się Jarmark Świętojański. Na rynku będzie można kupi
Lankorona zaprasza na jarmark. Sporo będzie się działo

W weekend w malowniczej Lanckoronie odbędzie się Jarmark Świętojański. Na rynku będzie można kupić wyroby rękodzieła, nie zabraknie też koncertów, wicia wianków, wystaw czy zabaw dla dzieci. Warto będzie tutaj zaglądnąć.

W weekend w Lanckoronie odbędzie się Jarmark Świętojański. Na rynku w straganach odwiedzający będą mieli do wyboru duży wybór rękodzieł, nie zabraknie też koncertów, w tym promocji debiutanckiej płyty zespołu B.L.U.E. czy wernisażu wystawy artysty fotografa Mieczysława Nowaka w ogrodzie Muzeum - Enklawa, czyli przenikanie czasu w Lanckoronie

Odbędzie się też "Literackie posiady w Muzeum z..." Stanisławem Chyczyńskim, pisarzem, który  przedstawi swoje niepublikowane jeszcze utwory.

Przez cały czas jarmarku trwać będzie też zbiórka na leczenie 13-letniej Emilki chorej na  Medulloblastoma IV stopnia i 2-miesięcznej Zosi z zespołem SMA. Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska - wszystkie zebrane pieniądze trafią do rodziców dziewczynek. Dla Emilki i Zosi będą licytowane są  dwa obrazy: akwarelę  na płótnie namalowaną przez Emilkę i miniaturę Iwo Birkenmajera podarowaną przez prof. dr hab. Zbigniewa Mirka - licytacje prowadzone są na Facebooku, a dzieła będą wystawione podczas koncertów.

Organizatorzy zaplanowali także wicie wianków, zabawy ruchowe z dziećmi, wystawę plenerową na rynku "Twierdza Lanckorona" czy  wystawę obrazów i  rzeźb, wykonanych przez dzieci z pracowni plastycznej „Weranda Anieli” – Fantasy Klub  "Tajemnicze istoty z Jeziora Mucharskiego", w kawiarni plenerowej Chillout Targowa 19.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.