Ksiądz prałat Jan Marcisz, kapelan św. Jana Pawła II i były proboszcz i wikary parafii św. Wojciech
Laur Babiogórski dla księdza prałata Jana Marcisza, kapelana św. Jana Pawła II

Ksiądz prałat Jan Marcisz, kapelan św. Jana Pawła II i były proboszcz i wikary parafii św. Wojciecha w Mucharzu został uhonorowany Laurem Babiogórskim

We wtorek (20.07) odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Mury Sali Rycerskiej suskiego zamku stały się świadkami nie tylko samego zgromadzenia, ale przede wszystkim uhonorowania laureatów, którzy przez pandemię musieli czekać na nie od ubiegłego roku.

Wśród wyróżnionych, na wniosek wójta gminy Mucharz Renaty Galary, znalazł się ksiądz prałat  Jan Marcisz, były proboszcz i wikary parafii św. Wojciecha w Mucharzu, któremu niewątpliwie ziemia mucharska zawdzięcza bardzo wiele. Warto dodać, że 10 września 2009 roku został on też uhonorowany tytułem honorowego "Kapelana Ojca Świętego Jana Pawła II".

Laureat nie krył wzruszenia i z właściwym sobie sposobem i humorem opowiedział zgromadzonym kilka anegdot. Na zakończenie podziękował za wyróżnienie i powiedział, że "najważniejsze jest to, żeby zostawić coś po sobie w życiu".

Laury Babiogórskie przyznaje Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich na wniosek burmistrzów, wójtów lub rad gmin osobom fizycznym i prawnym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry.  Są dwa stopnie wyróżnienia:  podstawowy i szczególny.  Laury Babiogórskie przyznawane są od 2000 roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Bób*Homar*Dziczyzna 2021-07-25 15:13
Cały świat wstrzymał oddech słysząc taką wiadomość !
Cytować
-2 #2 NB Rafał Szczepański 2021-07-25 17:00
Ten Pan nie jest Księdzem ale nie ma też Biskupów, a nauczanie Jezusa Chrystusa jest inne.
https://truegods.blogspot.com/2018/01/podstawy.html
https://truegods.blogspot.com/2018/01/super-wazne.html
A to są modlitwy do zamawiania codziennego oprócz Uroczystych Świąt:
https://truegods.blogspot.com/2018/01/modlitwy-i-pytanie.html
Cytować
+7 #3 Jacek 2021-07-25 18:01
Gratulacje Księże Prałacie! Wszystkiego dobrego!
Cytować
0 #4 v 2021-07-25 18:21
księża są swięci kryje ich don stanislavo!nied ługo już wszystko wyjdzie na jaw!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.