Miał być w maju, będzie w październiku. Wadowice ustaliły termin wielkiego koncertu organizowanego w
Jest nowy termin odwołanego  koncertu z okazji stulecia św. Jana Pawła II

Miał być w maju, będzie w październiku. Wadowice ustaliły termin wielkiego koncertu organizowanego wspólnie z papieskim muzeum i TVP z okazji stulecia urodzin świętego Jana Pawła II.

Z powodu epidemii koronawirusa, Wadowice odwołały Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane na maj z okazji 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Przypomnimy, że zaplanowano duży koncert z TVP, spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, spektakl „Antygona” na wadowickim rynku, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe, koncert Chóru Wadowiczan, biesiadę i wiele innych wydarzeń kulturalno-sportowych, w których miało wziąć udział tysiące osób w tym oficjalne delegacje i młodzież z naszych miast partnerskich.

Zamiast dużego koncertu,  Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II wspólnie z Telewizją Polską zorganizowały widowisko muzyczne w placówce oraz w kościele świętego Piotra Apostoła: widowisko "Urodziłem się w Wadowicach" nagrano bez udziału publiczności i pokazano w maju w pierwszym programie TVP. Wystapili w nim   gwiazdy polskiej estrady, m.in. Janusz Radek, Katarzyna Moś, Maciej Miecznikowski, Ania Wyszkoni, bracia Golcowie oraz Halina Młynkowa.

Wadowice wracają jednak do pomysłu koncertu. Jak poinformował burmistrz Bartosz Kaliński, na wadowickim rynku zaśpiewają po raz kolejny znani i lubiani artyści.

Wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Telewizja Polska w niedzielę 18 października zorganizujemy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zarezerwujcie sobie ten dzień w kalendarzu i bądźcie z nami – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Wydarzeni odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.