Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza na kolejne spotkanie plenerowe .
Romowie zapraszają do Parku Miejskiego na spotkanie integracyjne

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza na kolejne spotkanie plenerowe . Tym razem odbędzie się w Parku Miejskim w Wadowicach.  W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Romowie żyją w Wadowicach od lat, część z nas chodziła z nimi do szkoły, część ma ich za sąsiadów, ale tak naprawdę niewiele wiemy o ich życiu, kulturze i zwyczajach.

Są jednak ludzie, który postanowili coś z tym zrobić. Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej i dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Wadowicach po raz kolejny organizują spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę (14.09) od godziny 16:00, tym razem w Parku Miejskim w Wadowicach. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie piosenek ze spektaklu "Jamaro Dzipen", tańców, śpiewów, kuchni Romskiej, wróżb, zabawy, punktu konsultacyjnego cyganerii artystycznej i muzyki Djanggo Reinhardta a przede wszystkim wspólnej integracji z mieszkańcami Wadowic.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 nescafe 2019-09-12 11:26
Wróżby w XXI wieku? 1053 lata po chrzcie Polski? Wróżenie nie jest godziwym zajęciem, wiąże się m.in. z oszustwem, nie powinno się go promować. Prezentowanie wróżb na romskim spotkaniu integracyjnym jest także utrwalaniem w społeczeństwie negatywnego stereotypu "Cygana".
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.