Władze Kalwarii Zebrzydowskiej zlikwidowały w grudniu 2017 roku komunistyczny pomnik w centrum miasta.
Kalwaria chce zagospodarować miejsce po komunistycznym pomniku

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej zlikwidowały w grudniu 2017 roku komunistyczny pomnik w centrum miasta. Teraz zwracają się do mieszkańców z prośbą o pomysły na zagospodarowanie tego terenu.

W grudniu ubiegłego roku, decyzją Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, z kalwaryjskiego rynku zniknął pomnik z 1962 roku, propagujący komunizm. Trafił on do Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej.

Po pomniku pozostało puste miejsce na centralnym placu miasta. Teraz władze chcą zagospodarować ten teren.

W związku z pracami nad zagospodarowaniem przestrzeni po usuniętym pomniku, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o wyrażenie swojej opinii jak należy zagospodarować wspomnianą wcześniej przestrzeń – zachęcają urzędnicy.

Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawił jedną z propozycji (na zdjęciu). Koncepcja ta zakłada, że będzie to miejsce spotkań. Propozycje swoich rozwiązań można przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy, kto chciałby wyrazić swoją opinię w tej sprawie, może wziąć udział w ankiecie internetowej TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Co za kraj 2018-03-12 12:49
To są czasy: najpierw coś rozjebać a potem się rok zastanawiać co tam dać. Dobrze, że chociaż jakieś miejsce wypoczynku, a nie kolejne smoleńskie gówno albo kaczyński...
Cytować
+3 #2 przyjezdny 2018-03-12 14:15
Jakie miejsce wypoczynku . Teren z trzech stron ograniczony ulicami tj. droga krajowa, wojewódzka i kawałek drogi gminnej. Natężenie ruchu bardzo duże, światła . najpierw ten kto coś takiego wymyślił niech zleci przeprowadzenie badania ilości spalin jakie wydobywają się z pojazdów a potem jaki to będzie miało wpływ na zdrowie osób przebywających na tym terenie.
Jak to krzyczą w Kalwarii że spala się śmieci w piecach to spaliny z rur wydechowych pojazdów nie będą przeszkadzać w truciu ludzi. Jak będą organizowane tam jakieś imprezy to od razu wydać maski przeciwgazowe .
Cytować
+1 #3 Władek 2018-03-12 17:35
Cytuję Co za kraj:
To są czasy: najpierw coś rozjebać a potem się rok zastanawiać co tam dać. Dobrze, że chociaż jakieś miejsce wypoczynku, a nie kolejne smoleńskie gówno albo kaczyński...

:oops:
Cytować
0 #4 XD 2018-03-13 06:19
Zimnego Leszka
Cytować
+1 #5 samoa 2018-03-15 20:34
te dwie młode osoby z piłką "zapomnikować" ..i żadnej martyrologii
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.