Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej a także Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowica
Wirtualnie można zwiedzić wadowicką bazylikę i kalwaryjski klasztor

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej a także Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach można teraz zwiedzić wirtualnie w ramach projektu „Światło ze Wschodu” realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu „Światło ze Wschodu”, realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja, zrealizował spacery wirtualne w miejscach kultu Maryjnego. To projekt, którego liderem jest Kraj Preszowski, wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji. Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych - miejscach kultu Maryjnego. Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela. Przebieg szlaku pozwoli na prezentację walorów historyczno-przyrodniczo-kulturowych regionu oraz zwróci uwagę na religijną tożsamość polsko-słowackiego pogranicza.

Zastosowanie techniki fotografii sferycznej, umożliwiającej pełny podgląd miejsca on-line wraz z bogatym wyborem funkcji interaktywnych umożliwia efektowne współistnienie materiałów archiwalnych połączonych ze współczesnym obrazem, tworzy panoramy wzbogacone o materiały multimedialne oraz fotografie i teksty. Opracowanie multimedialne ułatwia dostęp do historii poszczególnych miejsc, często na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Zdjęcia wykonano w 28 obiektach na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. Panoramy dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym. Wśród nich znajduje się też Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach a także Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spacery dostępne są pod adresem www.szlak.maryjny.pl


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.