Kilkaset osób przybyło do inwałdzkiego kościoła na koncert kolęd i pastorałek zorganizowany z  ok
Na 700-lecie Inwałdu zaśpiewały gwiazdy polskiej sceny muzycznej

Kilkaset osób przybyło do inwałdzkiego kościoła na koncert kolęd i pastorałek zorganizowany z  okazji 700-lecia tej miejscowości. Zaśpiewały gwiazdy polskiej estrady w towarzystwie Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów.

W sobotę (6.01) wieczorem w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie, zebrało się kilkaset osób, aby wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Koncert z okazji 700-lecia tej miejscowości, zorganizowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Rada Sołecka w Inwałdzie oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie.

Na scenie wystąpili Małgorzata Ostrowska, Hanna Banaszak, Kasia Kowalska, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kiljański, Daniel Moszczyński a także Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów. Koncert poprowadził Robert Moskwa.

Widzowie mogli usłyszeć m.in. kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy się Chrystus rodzi", "W Żłobie lezy", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna Panna" czy "Dzisiaj w Betlejem" w nowoczesnych aranżacjach i różnych stylach muzycznych.

Kulminacją wieczory był występ Daniela Olbrychskiego. Wykonał on oratoryjną wersję sonetu Karola Wojtyły „List do przyjaciela". W partiach wokalnych mistrzowi towarzyszył Daniel Moszczyński.

Ci, którzy nie zmieścili się w kościele koncert mogli oglądać na telebimie ustawionym zaraz obok świątyni. Wstęp był wolny, jednak aby wejść na koncert trzeba było wcześniej odebrać bezpłatne zaproszenie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.