Do Wadowickiego Centum Kultury powracają lubiane, kameralnie koncerty "Przy lampce". Na pierwszym w tym
Do WCK powracają koncerty "Przy lampce". Tym razem będzie jazzowo

Do Wadowickiego Centum Kultury powracają lubiane, kameralnie koncerty "Przy lampce". Na pierwszym w tym roku zabrzmi jazz w najlepszym wydaniu, czyli Marek Napiórkowski z projektem "WAW-NYC".

Wadowickie Centrum Kultury kilka lat temu rozpoczęło cykl koncertów "Przy lampce".  Na naszej scenie mieliśmy okazję zobaczyć najbardziej utytułowanych artystów reprezentujących różnorakie gatunki muzyczne.

Ten cykl powraca i w tym roku. Już 16 lutego w sali kameralnej WCK usłyszymy sporą dawkę jazzu w jego najlepszym wydaniu i to w międzynarodowym składzie. Wystąpi tutaj  Marek Napiórkowski z projektem "WAW-NYC". Towarzyszyć mu będą Manuel Valera (Kuba-gitara), Sławomir Kurkiewicz (piano) i Clarence Penn (USA-perkusja).

Marek Napiórkowski to polski gitarzysta jazzowy i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę: ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Grał i nagrywał m. in. z: Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Grégoire'm Maretem, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Leszkiem Możdżerem, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, a także z Patem Metheny, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem czy Gonzalo Rubalcaba.

Napiórkowski po wydaniu nowej płyty „WAW-NYC” i jego warszawsko - nowojorski zespół zaprezentuje premierowe kompozycje, które znalazły na trasie koncertowej artysty. Będzie to z pewnością gratka nie tylko dla wytrawnych znawców jazzu. Trzeba pamiętać, że muzyka można usłyszeć na ponad 140 albumach zarejestrowanych z muzykami polskimi i zagranicznymi, między innymi Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, Patem Methenym, Clarence’em Pennem, Gilem Goldsteinem…

Podczas koncertu czynny będzie bufet.

(AS)
(zdjęcie: materiały prasowe/Grzegorz-Rajter)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 drwal 2018-01-09 16:56
q w bufecie jak ,,,prezentacja, , bedzie ,zeby moc zwiekszyc doznania muzycznego
Cytować
+3 #2 jazzman 2018-01-09 17:20
Napiszcie coś o biletach...
Od kiedy, gdzie kupić no i w jakiej cenie.
A koncert na której sali będzie? Na dużej scenie, na małej czy w klubo-kawiarenc e?
Cytować
+1 #3 jazzman 2018-01-09 17:21
Cytuję jazzman:
Napiszcie coś o biletach...
Od kiedy, gdzie kupić no i w jakiej cenie.
A koncert na której sali będzie? Na dużej scenie, na małej czy w klubo-kawiarence?

Sorry - teraz widzę, że jest napisane że w sali kameralnej.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.