Jarmark, wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty. No i przede wszystkim Anioły. Od 14 lat co roku przez w
Po raz czternasty do Lanckorony zlecą się anioły

Jarmark, wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty. No i przede wszystkim Anioły. Od 14 lat co roku przez weekend klimatyczna Lanckorona należy do nich. Wkrótce w tym miasteczku Festiwal „Anioł w Miasteczku”.

Już po raz czternasty magiczna Lanckorona zaprasza na trzydniowy zimowy festiwal "Anioł w miasteczku". Od piątku (8.12) do niedzieli (10.12) miasteczko będzie należeć właśnie do nich. Na lanckorońskim rynku odbędzie się anielski jarmark, warsztaty, wernisaże, wystawy, koncerty i konkursy. W tym roku zakupić będzie można także „Anielskie Przysmaki” prosto od lokalnych rolników.

Festiwal otworzą jak co roku Anioły ze szkół Lanckorońskich, które wyruszą w świat  z życzeniami świątecznymi do okolicznych mieszkańców. Przyjadą inne aniołki  ze szkół  i uczestniczyć uczestniczyć w warsztatach „ Podaruj Bliskiemu Anioła”.

Jak co roku pobijany będzie także rekord lanckorońskich aniołów. W ubiegłym roku było ich aż 557. Kto więc może, powinien przebrać się w strój anielski i pomóc w biciu rekordu. Kolejno każdy z aniołów może posłać anielskie posłanie poprzez zapisanie balonika z helem dla ukochanych i posłaniem go w górę w anielską przestrzeń. Zwieńczeniem zlotu aniołów  jest  Anielski przemarsz na czele którego popędzi jak co roku na koniu Święty Mikołaj i zaprowadzi pochód do Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie.

Tradycją jest również to, że podczas imprezy nadawany będzie honorowy tytuł  Anioła Lanckorony, przyznawany przez Stowarzyszenie Ekologiczno- Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku” tym, którzy to miasteczko ukochały a jego dobre imię i urok noszą w sercu.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 ANIOŁ 2017-12-06 16:25
Do Lanckorony zlecą się anioły -wybiora Anioła Lanckorony .
- a diably zostaja w Wadowicach!!! :D :lol: :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.