Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II jest partnerem I Międzynarodowego Kongresu Turystyki
Papieskie muzeum partnerem międzynarodowego kongresu

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II jest partnerem I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie.

Od 8 do 12 listopada odbywa się w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. Patronami honorowymi kongresu są Metropolita Krakowski JE ks. abp Marek Jędraszewski, JE ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało do stolicy Małopolski około 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z 25 krajów.

W czwartek (9.11) uczestnicy kongresu w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach  wezmą udział w prelekcjach, wykładach i spotkaniach (expo) z  23 wystawcami - przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych w Polsce. Również Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach prezentuje swoją działalność i zaprasza do wizyty w miejscu, gdzie jak mówił ojciec święty, dla niego wszystko się zaczęło.

W piątek (10.11) i sobotę (11.11) goście z całego świata zwiedzać będą Kraków (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach) i Małopolskę (Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP, Bazylikę w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

Celem Kongresu jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.