Kryminały, horrory, fantasy: prawie 3 tysiące nowych książek trafiło łącznie na półki bibliotek
Prawie 3 tysiące książek trafiło do powiatowych szkół

Kryminały, horrory, fantasy: prawie 3 tysiące nowych książek trafiło łącznie na półki bibliotek w trzech szkołach. Powiat wadowicki przeznaczył na to 45 tysięcy złotych. Młodzież będzie mieć co czytać, tym bardziej, że to ona wybierała pozycje.

Kryminały, horrory, powieści obyczajowe, książki filozoficzne, biografie, poradniki i wiele innych pozycji trafiło do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 w Wadowicach, czyli do dawnej Budowlanki i Ekonomika oraz do Zespołu Szkół Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie (Bawełnianka).

Każda z tych trzech szkół otrzymała na zakup nowości wydawniczych po 15 tysięcy złotych, co daje łączną kwotę 45 tysięcy złotych. Aż 36 tysięcy  pochodzi z dotacji rządowej, którą powiat wadowicki uzyskał w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, natomiast pozostałe 9 tysięcy złotych to wkład własny powiatu.

Panie bibliotekarki nim zaczęły składać zamówienia, najpierw w formie mini ankiet rozpytywały uczniów, co lubią czytać. Młodzież głównie wskazywała na kryminały, powieści obyczajowe oraz fantasy, jak również różnego rodzaju poradniki. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi dokonały imponujących zakupów – informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Za 15 tysięcy złotych Budowlanka zakupiła 1500 pozycji wydawniczych oraz 13 audiobooków, Ekonomik wzbogacił się o 1058 nowych książek i 34 audiobooki, a andrychowska Bawełnianka jak do tej pory zakupiła 422 książki za 11 500 złotych i jest w trakcie realizacji kolejnego zamówienia na 3500 złotych

Książki zostały już opisane, wciągnięte na listę biblioteczną w danych szkołach i teraz tylko czekają, by trafić do rąk czytelników.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.