W przeddzień imienin Karola Wojtyły  na dziedzińcu Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II
Nowa rzeźba zostanie przekazana papieskiemu muzeum

W przeddzień imienin Karola Wojtyły  na dziedzińcu Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podpisana zostanie umowa o przekazanie odlanej z brązu figury pochodzącego z Wadowic papieża.

W piątek (3.11) o godzinie 11:30 w przeddzień imienin Karola Wojtyły, na dziedzińcu Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, dyrektor ks. dr Jacek Pietruszka oraz artysty prof. Karol Badyna uroczyście podpiszą umowę przekazania papieskiemu muzeum odlanej z brązu figury Jana Pawła II. Rzeźbę można oglądać na wystawie od kwietnia tego roku. Wtedy też przy muzeum stanęły odlane z brązu przedstawienia Piety, która od XIII wieku jest znanym motywem ikonograficznym.

Dr hab. Karol Badyna jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą portretową. Posiada liczne realizacje pomnikowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się także sztuką sakralną. W dorobku artysty znajduje się ponad trzydzieści kompleksowych projektów kościołów i kaplic, z których wiele zostało zrealizowanych. Projektował obiekty sakralne na terenie kilkunastu diecezji w Polsce. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem i realizacją Ogrodów Biblijnych w zespole z prof. Zofią Włodarczyk. Przy jego udziale powstały ogrody w Proszowicach i Muszynie.

 

(AS)
(zdjęcia: MG, materiały prasowe)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.