Dzięki Operze Krakowskiej, lanckoroński rynek zamienił się w widownie i miejsce akcji spektaklu "Nap
Tłumy na lanckorońskim rynku. Takiego wydarzenia tutaj jeszcze nie było

Dzięki Operze Krakowskiej, lanckoroński rynek zamienił się w widownie i miejsce akcji spektaklu "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy.

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego 2017/2018 Opera Krakowska zaprosiła na spektakl "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego, który odbył się w sobotę (9.09) wieczorem na rynku w Lanckoronie. Cały ten oszar zamienił się w widownię i miejsce akcji, w realizację której zaangażowali się także mieszkańcy Lanckorony, którzy tłumnie przybyli na centralnym plac swojej miejscowości. Ale nie tylko oni, bo pojawiło się wiele widzów z różnych stron Polski, którzy przyjechali tutaj specjalnie na to wydarzenie.

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynujące kolejne pokolenia wartości.

Akcja inscenizacji osadzona jest w XIX-wiecznych realiach, nie zabrakło też niespodzianek. W ramach tego swoistego święta dla gminy, widzowie oprócz „delektowania się” sztuką,  mogli także posmakować tradycyjnych – regionalnych produktów.

(AS)
(zdjęcie: izdebnik.info/Facebook)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.