W trzech sołectwach gminy Wadowice przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz Wadowickiego Centr
Kino pod Gwiazdami w sołectwach to strzał w dziesiątkę

W trzech sołectwach gminy Wadowice przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz Wadowickiego Centrum Kultury odbyły się wyjątkowe pokazy filmowe w ramach projektu Kino pod Gwiazdami, zorganizowanego z inicjatywy Wadowickiej Rady Kobiet.  Seanse cieszyły się sporym powodzeniem.

To pomysł, który powstał już przy pierwszym spotkaniu niedawno powstałej Rady Kobiet. Jej członkinie wspólnie zdecydowały, że postawią w tym projekcie na kino kobiece oraz aktywizację naszych małych miejscowości. Postanowiły w ten sposób nie tylko promować kulturę i kobiecą tematykę, ale także po prostu „zbliżyć do siebie ludzi”.

Można by pomyśleć, że w dobie Showmaxa, Netflixa czy HBO taka inicjatywa nie będzie cieszyć się popularnością, a w rzeczywistości jest przeciwnie – ludzie mają potrzebę pobyć ze sobą. Łakną swojego towarzystwa — mówi przewodnicząca Katarzyna Kasperek, przewodnicząca Rady Kobiet./p>

Wszystkie seanse Kina pod Gwiazdami spotkały się z gorącym przyjęciem. Leżaki dostarczone przez WCK były zajęte co do jednego. Widzowie z chęcią przynosili również własne koce oraz organizowali dodatkowe ławki. Pokazywane filmy miały wspólny mianownik – bohaterkami wszystkich były silne, niezależne kobiety i dziewczyny, które z odwagą radziły sobie z przeciwnościami losu.

4 sierpnia podczas pierwszego Kina pod Gwiazdami w Stanisławiu Górnym zgromadzeni widzowie obejrzeli wzruszający komediodramat "Już za Tobą Tęsknię", opowiadający o niesamowitej sile kobiecej przyjaźni. Tydzień później, 11 sierpnia w miejscowości Wysoka zobaczyć można było "Lady M.", kostiumowy dramat, którego tematem było decydowanie kobiety o swoim losie. Za to 18 sierpnia mieszkańcy Choczni śmiali się do łez przy francuskiej komedii "Za jakie grzechy dobry Boże" mówiącej o tym, że nie ważne jest wyznanie czy pochodzenie ale uniwersalne wartości stanowiące o naszym człowieczeństwie. Pokaz w Kleczy Dolnej nie odbył się z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, zmory tegorocznego lata.

To jednak nie koniec Kina pod Gwiazdami. Członkinie Rady Kobiet chcą powtórzyć go w przyszłym roku, w planach jest odwiedzenie innych miejscowości. Ze strony uczestniczek projektu wyszedł też pomysł, by w ciągu roku wprowadzić cykl kina kobiecego do Wadowickiego Centrum Kultury.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 tom 2017-09-11 15:39
fajny klimat i swietne filmy, super inicjatywa. Oby takich wiecej! :-)
Cytować
-14 #2 pomiar 2017-09-11 17:50
Cytuję tom:
fajny klimat i swietne filmy, super inicjatywa. Oby takich wiecej! :-)

Żadna rewelacja. Oklepane wydarzenie. Może coś swojego Panie z Rady Kobiet nam zaproponują.
Cytować
-5 #3 zbychu 2017-09-12 07:24
za to podobno sprzedaz kondomow w tych gminach wzrosla znaczaco.....za wsze to jakis plus
Cytować
+3 #4 Graz 2017-09-12 11:24
Cytuję pomiar:
Cytuję tom:
fajny klimat i swietne filmy, super inicjatywa. Oby takich wiecej! :-)

Żadna rewelacja. Oklepane wydarzenie. Może coś swojego Panie z Rady Kobiet nam zaproponują.


Co ty? Kina plenerowe na wsiach to świetna sprawa!
Cytować
0 #5 kurde 2017-09-14 21:54
trochę filmy nie udane rodzice skarżyli się że musieli z dziećmi iść do domu, pierwszy mógł być dla młodszych a drugi dla dorosłych
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.