Fundacja Apikultura zaprasza na bezpłatne   warsztaty pszczelarskie dla seniorów z gminy Wadowice. B
Apikultura zaprasza na warsztaty pszczelarskie

Fundacja Apikultura zaprasza na bezpłatne   warsztaty pszczelarskie dla seniorów z gminy Wadowice. Będą wykłady, zwiedzanie Apilandii, warsztaty, degustacje, wizyta w pasiecie a także prelekcja z filmem.

W czerwcu 2019 roku do życia powołana została fundacja będąca zwieńczeniem pasji i wieloletniego doświadczenia zawodowego Barbary Łysoń. Zarząd Fundacji Apikultura,  bo tak brzmi jej nazwa za cele główne obrał kilka kluczowych elementów. Celem głównym Apikultury  jest działalność na rzecz nauki, edukacji i oświaty. Narzędziem do realizacji powyższego jest systematyczne upowszechnianie wiedzy na temat pszczół, środowiska naturalnego oraz pszczelarstwa. Władze fundacji nie ukrywają, że stawiają na realne wspieranie i rozwój społeczności lokalnych. Bardzo ważna jest promocja działań stowarzyszeń oraz grup prezentujących pozytywną energię działania – tym samym Fundacja już teraz realizuje wiele projektów społecznych aktywizujących dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. Inicjowanie i podejmowanie działań społecznych, charytatywnych, wychowawczych oraz naukowych.

Fundacja zaprasza na warsztaty pszczelarskie dla seniorów z gminy Wadowice pod nazwą "Pszczelarstwo, jako element lokalnej kultury Beskidy". Będą one mieć formę 5 bezpłatnych, trzygodzinnych spotkań dla 5 grup w sierpniu i wrześniu w Przedsiębiorstwie Pszczelarskim Tomasza Łysonia w Kleczy Dolnej 148.

Podczas spotkań odbędą się wykłady z zakresu kultury pszczelarstwa, pokazy, zwiedzanie interaktywnego Centrum Apilandia, warsztaty z tworzenia świec z wosku, degustacje pyłku oraz miodów i produktów, wizyty w pasiece a także prelekcja i film pokazujący nawiązania do pszczół w kulturze i sztuce.

Fundacja zapewnia transport z i na spotkanie, dotowany z projektu,realizowanego jako zadanie publiczne dzięki dotacji gminy Wadowice.

Zapisy pod numerem telefonu 508 829 532 oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.