Odkryty basen w Andrychowie będzie czynny do końca września. Wszystko to, dzięki "ciepłu odpadowemu
Andrychowski basen  będzie czynny do końca września

Odkryty basen w Andrychowie będzie czynny do końca września. Wszystko to, dzięki "ciepłu odpadowemu” z gminnej elektrociepłowni, które zamiast trafiać do aqtmosfery, podgrzewa wodę.

Andrychowski otwarty basen z powodu epidemii koronawirusa z opóźnieniem rozpoczął sezon. Kąpiel w nim była możliwa dopiero od połowy lipca, chociaż zazwyczaj otwierany był w okolicach Dnia Dziecka.

Temperatury w ostatnich dniach w dzień sięgają 32 stopni, w nocy również nie można mówić o chłodach. Nic dziwnego, że mieszkańcy naszego regionu szukają ochłody nad wodą, głównie właśnie na otwartej andrychowskiej pływalni. Mieszkańców nieco dziwi cieplejsza woda niż w ostatnich latach:  jej temperatura sięga 29 stopni w basenie rekreacyjnym i brodziku oraz 25 stopni Celsjusza w basenie sportowym.

To co podgrzewa wodę to, jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, tzw. „ciepło odpadowe” z chłodzenia turbiny, które zamiast trafić do atmosfery ogrzewa  właśnie baseny. Od zeszłego roku elektrociepłownia jest już spółką gminną, a nie prywatną, więc nie było kłopotu, aby po rozsądnej cenie wynegocjować i kupić ciepło, które i tak by się zmarnowało.

Dzięki temu nawet w nieco chłodniejsze dni jakie czekają nas za kilka tygodni, basen w tym sezonie będzie czynny aż do końca września, zaś w przyszłym roku sezon rozpocznie się 1 maja.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.